Nowy numer 49/2020 Archiwum

Brzesko zbiera na protezy

Przyjaciele zorganizowali w Brzesku 14 kwietnia na rzecz Jędrka koncert muzyki filmowej.

W czasie koncertu wystąpili młodzi wykonawcy doskonalący swoje umiejętności w Miejskim Ośrodku Kultury oraz chór Gaudium z par. pw. Miłosierdzia Bożego i schola „Bliżej nieba” z Okocimia. Wszyscy zaśpiewali największe szlagiery muzyki filmowej. Na sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego zasiadło ponad 300 osób. Po koncercie każdy mógł złożyć dowolną ofiarę na zakup nowych protez. – To ważne wydarzenie dla naszej parafii, która współorganizuje koncert, jak i dla Brzeska. Można być zbudowanym postawą tak wielu ludzi, którzy chcą pomagać – mówi ks. Krzysztof Ceglarz z brzeskiej par. pw. Miłosierdzia Bożego.

Jędrek ma 17 lat. – Urodził się z wrodzoną amputacją kończyn. Od 10 miesiąca życia chodzi dzięki mechanicznym protezom nóg, które trzeba było wraz z rozwojem Jędrka zmieniać do rok czy półtora roku. Teraz jednak jego wzrost jest wolniejszy, więc chcielibyśmy zaopatrzyć go w bardziej zaawansowane protezy, które byłyby bardziej funkcjonalne i starczyły na dłużej – mówi Wojciech Rosa, tata Jędrka.

Rodzice od początku stawiali na pełne uczestnictwo syna w życiu społeczności. – Nie chcieliśmy go chować pod kloszem. Przeciwnie, zawsze sprzyjaliśmy aktywności Jędrka. On jest zaangażowany w teatr młodzieżowy przy par. Miłosierdzia Bożego, śpiewa w zespołach muzycznych. Ma wielu przyjaciół, którzy teraz chcą mu pomóc – dodaje W. Rosa.

Brzesko zbiera na protezy   Grzegorz Brożek/GN Brzesko zbiera na protezy   Grzegorz Brożek/GN Brzesko zbiera na protezy   Grzegorz Brożek/GN Brzesko zbiera na protezy   Grzegorz Brożek/GN Brzesko zbiera na protezy   Grzegorz Brożek/GN Brzesko zbiera na protezy   Grzegorz Brożek/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama