Nowy numer 17/2019 Archiwum

Brzesko zbiera na protezy

Przyjaciele zorganizowali w Brzesku 14 kwietnia na rzecz Jędrka koncert muzyki filmowej.

W czasie koncertu wystąpili młodzi wykonawcy doskonalący swoje umiejętności w Miejskim Ośrodku Kultury oraz chór Gaudium z par. pw. Miłosierdzia Bożego i schola „Bliżej nieba” z Okocimia. Wszyscy zaśpiewali największe szlagiery muzyki filmowej. Na sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego zasiadło ponad 300 osób. Po koncercie każdy mógł złożyć dowolną ofiarę na zakup nowych protez. – To ważne wydarzenie dla naszej parafii, która współorganizuje koncert, jak i dla Brzeska. Można być zbudowanym postawą tak wielu ludzi, którzy chcą pomagać – mówi ks. Krzysztof Ceglarz z brzeskiej par. pw. Miłosierdzia Bożego.

Jędrek ma 17 lat. – Urodził się z wrodzoną amputacją kończyn. Od 10 miesiąca życia chodzi dzięki mechanicznym protezom nóg, które trzeba było wraz z rozwojem Jędrka zmieniać do rok czy półtora roku. Teraz jednak jego wzrost jest wolniejszy, więc chcielibyśmy zaopatrzyć go w bardziej zaawansowane protezy, które byłyby bardziej funkcjonalne i starczyły na dłużej – mówi Wojciech Rosa, tata Jędrka.

Rodzice od początku stawiali na pełne uczestnictwo syna w życiu społeczności. – Nie chcieliśmy go chować pod kloszem. Przeciwnie, zawsze sprzyjaliśmy aktywności Jędrka. On jest zaangażowany w teatr młodzieżowy przy par. Miłosierdzia Bożego, śpiewa w zespołach muzycznych. Ma wielu przyjaciół, którzy teraz chcą mu pomóc – dodaje W. Rosa.

Brzesko zbiera na protezy   Grzegorz Brożek/GN Brzesko zbiera na protezy   Grzegorz Brożek/GN Brzesko zbiera na protezy   Grzegorz Brożek/GN Brzesko zbiera na protezy   Grzegorz Brożek/GN Brzesko zbiera na protezy   Grzegorz Brożek/GN Brzesko zbiera na protezy   Grzegorz Brożek/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL