Nowy numer 8/2019 Archiwum

Życie w oknie

Tarnowskie siostry józefitki przyjęły pierwsze dziecko w Oknie życia.

Do tarnowskiego Okna życia, wczoraj o 20.35, została przyniesiona dziewczynka. – Była dobrze ubrana, zawinięta w rożek. Zgodnie z procedurami wezwałyśmy pogotowie, policję oraz pracowników ośrodka adopcyjnego. Dziecko zostało przebadane i wyglądało na zdrowe – mówi s. Joannes Mazurkiewicz.

To pierwsze dziecko, które pojawiło się w tarnowskim Oknie życia istniejącym od czterech lat. Opiekują się nim siostry józefitki z domu prowincjonalnego przy ul. Mościckiego. Drugie okno funkcjonuje w Nowym Sączu w klasztorze sióstr felicjanek przy ul. Długosza.

- Na pewno jest to wielka radość, że dziecko trafiło do Okna życia, ale mam świadomość, jaki dramat może przeżywać matka, która decyduje się na taki krok – powiedział ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej, która sprawuje pieczę nad Oknami w diecezji.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL