Nowy numer 48/2020 Archiwum

Empatia podsumowana

Zakończyła się międzyszkolna akcja wolontariatu na rzecz hospicjum Via spei w Tarnowie.

Uroczysta gala na zakończenie projektu odbyła się w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Podczas spotkania zostały podsumowane dotychczasowe działania Centrum Wolontariatu, w tym akcje na rzecz budowy hospicjum Via Spei.

W gali wzięli udział Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, prezes Fundacji Kromka Chleba Anna Czech, dyrektorzy szkół wyróżnionych w akcji „Złotówka na budowę hospicjum Via Spei, nauczyciele i uczniowie z centrum wolontariatu „Empatia”.

Na spotkaniu wicedyrektor ZSEO Alicja Czerwińska-Franek, która kieruje szkolnym wolontariatem, omówiła wieloletnią działalność wolontariuszy, w tym m.in. działania na rzecz bezdomnych zwierząt, udział w finałach WOŚP,  przygotowywanie  koncertów i spektakli dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz ostatnio – skuteczne działania mające na celu pozyskanie pieniędzy na rzecz budowy pierwszego w Tarnowie  hospicjum stacjonarnego Via Spei.

Posłuchaj Anny Czech, prezes fundacji Kromka chleba

„Empatia” w grudniu 2012 roku przeprowadziła  3-dniową zbiórkę do puszek, której efektem było pozyskanie ponad 17 tysięcy złotych. W marcu 2013 roku wolontariusze wzięli udział w kolejnej kweście oraz zorganizowali międzyszkolną akcję „Złotówka na budowę hospicjum Via Spei w Tarnowie”. Wynikiem obu przedsięwzięć jest kwota ponad 11 tysięcy złotych, która wesprze powstające hospicjum – informuje Urszula Strojna z fundacji Kromka chleba.

Podczas gali wręczono dyplomy, Anioły Fundacji Kromka Chleba i nagrody wyróżnionym szkołom, przedszkolom oraz wolontariuszom. Część artystyczną spotkania przygotowali uczniowie z ZSEO oraz dzieci z Przedszkola Publicznego nr 31 w Tarnowie.

Wyróżnione szkoły i przedszkola:

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie

I LO w Tarnowie

Zespół Szkół w Skrzyszowie

Gimnazjum w Wierzchosławicach

Szkoła Podstawowa w Jodłówce – Wałkach

Zespół Szkół w Woli Rzędzińskiej

Szkoła podstawowa nr 14 w Tarnowie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie

Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie

Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie

Przedszkole niepubliczne Ochronka im św. Rodziny w Tarnowie

Przedszkole nr 31 w Tarnowie

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama