Nowy numer 8/2019 Archiwum

Po śladach Jezusa

Do Ziemi Świętej wyruszyła kolejna pielgrzymka diecezjalna.

Od 17 kwietnia trwa w Izraelu diecezjalna pielgrzymka zorganizowana przez Biuro Pielgrzymkowe z Porąbki Uszewskiej. – W pielgrzymce uczestniczy 150 osób z całej diecezji tarnowskiej – mówi ks. dr hab. Piotr Łabuda, tarnowski biblista i przewodnik po Ziemi Świętej. Pielgrzymka zakończy się 25 kwietnia.

Pątnicy odwiedzą m.in. Nazaret, Betlejem i Jerozolimę. Program przewiduje również krótki wypoczynek nad Morzem Martwym oraz rejs po Jeziorze Galilejskim. Do tarnowskich pielgrzymów specjalny list skierował bp Andrzej Jeż.

- Pragnę w przestrzeni ducha dołączyć się do waszej Pielgrzymiej Rodziny, w miejscu, gdzie tak mocno bije serce chrześcijaństwa i gdzie możemy namacalnie dotykać korzeni naszej wiary. Jednoczę się z Wami we wspólnocie modlitwy, którą ogarniam każdą i każdego z Was. Proszę Was również o ten duchowy dar, jakim jest modlitwa, dla Diecezji Tarnowskiej, biskupów, kapłanów i wszystkich naszych wspólnot parafialnych, w których tętni codzienne życie współczesnych uczniów Chrystusa. Niech wasze pielgrzymowanie po tej mistycznej krainie wywiera ogromne wrażenie nie tylko na zmysłach, ale pozostawi również niezatarty ślad w waszej duchowości i przyczyni się do umocnienia wiary, którą później będziecie mogli dzielić się z innymi, jako swym największym skarbem – napisał hierarcha.

  Nad Jeziorem Galilejskim
Ks. Zbigniew Wielgosz/GN

  Widok z góry Tabor
Ks. Zbigniew Wielgosz/GN
  Stara Jerozolima
Ks. Zbigniew Wielgosz/GN
  Betlejem o zmierzchu
Ks. Zbigniew Wielgosz/GN
  Ogród Oliwny
Ks. Zbigniew Wielgosz/GN
  Cmentarz żydowski na Górze Oliwnej
Ks. Zbigniew Wielgosz/GN

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL