Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kanina czuwa

Czuwanie, w którym wzięła udział setka młodych zorganizowały KSM Kanina i KSM Pisarzowa.

- Czuwania to istotny element formacji duchowej młodych ludzi. Odbywają się regularnie w dekanatach, choć zależy to zwykle od zaangażowania księdza, który jest opiekunem młodzieży - mówi ks. dr Paweł Górski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Jego zdaniem młodzież nie tylko ma naturalną potrzebę spotykania się, ale i modlitwy. Tym chętniej to czyni, im lepiej przygotuje się takie spotkanie.

W Kaninie znakomicie wypadło całe spotkanie, a zwłaszcza śpiew prowadzony przez scholę. - Jeździmy na diecezjalne spotkania i warsztaty muzyczne, toteż jest nam stosunkowo łatwo wspólnie śpiewać, mimo że zespół złożony był dziś z młodych z różnych parafii - mówi Alicja Majda z KSM w Kaninie.

W dekanacie limanowskim młodzież ma wiele okazji do wspólnej adoracji i uwielbienia. - W Roku Wiary co miesiąc organizujemy czuwania w Bazylice. Niezależnie od tego pielgrzymujemy po dekanacie, spotykając się co jakiś czas w innym miejscu - mówi ks. Marcin Baran, dekanalny duszpasterz młodzieży.

To istotne, bo angażuje w konkretną pracę młodych ze wszystkich parafii. Na ich barkach spoczywa przywilej przygotowania modlitw czy poczęstunku. - To jest bardzo potrzebne. Mamy to do siebie, że lubimy działać, więc robiąc czuwanie, możemy wykazać się, że umiemy, dajemy radę, że nie marnujemy talentów - uśmiecha się Piotr Szubryt z KSM Pisarzowa.

Kanina czuwa   Grzegorz Brożek/GN Kanina czuwa   Grzegorz Brożek/GN Kanina czuwa   Grzegorz Brożek/GN Kanina czuwa   Grzegorz Brożek/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama