Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 46/2025
    GN 46/2025 Dokument:(9491720,Błogosławieni ubodzy)
  • GN 45/2025
    GN 45/2025 Dokument:(9483911,Nie do opowiedzenia)
  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Adepci filozofii

Adepci filozofii

W Zespole Szkół Społecznych im ks. prof. Józefa Tischnera w Tarnowie odbył się finał I międzyszkolnego konkursu filozoficznego „Młodzi o szczęściu”.

 
Joanna Sadowska/GN

Uczestnicy podzieleni na dwie kategorie wiekowe – gimnazjum i szkoły średnie rywalizowali w kategorii literackiej i fotograficznej. Prace oceniało jury w składzie o. dr Marek Urban UPJP2 Kraków, ks. dr Marcin Godawa UPJP2 Kraków i dr Adrianna Warmbier UJ Kraków. – Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w ten konkurs – mówił o. dr Marek Urban UPJP2 Kraków, prodziekan Wydziału Filozoficznego UPJP2 w Krakowie. -- Dzisiaj zorganizować konkurs filozoficzny to nie jest taka prosta sprawa. To wręcz wyzwanie.

Oceniając prace najbardziej interesował nas pomysł tejże pracy. W jaki sposób młody człowiek patrzy na szczęście. Ważny był też namysł filozoficzny i wasze osobiste refleksje. Podziwiam za potężną wyobraźnię, za fantazję, umiejętność patrzenia na rzeczywistość. Jesteście realistami, wiecie, że szczęścia nie da się znaleźć na bezludnej planecie, tylko tam gdzie żyjecie. Szczęście to codzienność. Cieszę, że stąpacie mocno po ziemi i wiecie, co jest najważniejsze – podkreślał o. M. Urban.

Do finału zakwalifikowało się 23 uczniów z czterech tarnowskich szkół. Wśród licealistów I miejsce zajęła Angelika Pajka uczennica V LO im. Janusza Korczaka w Tarnowie. Ona też odebrała z rąk o. dra Marka Urbana  prodziekana Wydziału Filozoficznego UPJP2 w Krakowie indeks na ten wydział. II miejsce zajęła Sabina Antosz również z V LO, a wyróżnienie za erudycję filozoficzną otrzymał Wojciech Solak uczeń Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im ks. prof. J.Tischnera w Tarnowie.

Wśród gimnazjalistów w kategorii literackiej I miejsce zajęła Klaudia Siudut, II miejsce Aleksandra Skubisz, a III miejsce Anna Kuczkowska. Wszystkie uczennice reprezentują Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie.

W kategorii fotograficznej najwyższe miejsca wywalczyli uczniowie z Gimnazjum Nr 2. I miejsce Dominik Truty, II miejsce Natalia Wiatr, III miejsce  Katarzyna Podlewska.

Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu była Grażyna Marta Dziurok.

« ‹ 1 › »

Joanna Sadowska

|

GOSC.PL

publikacja 23.04.2013 09:29

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KONKURS FILOZOFICZNY
  • TARNÓW

Polecane w subskrypcji

  • „To jest przyodziewanie człowieka we wspaniałość”. Rzeczy ostateczne: Czyściec
    • Rozmowa
    • Jarosław Dudała
    „To jest przyodziewanie człowieka we wspaniałość”. Rzeczy ostateczne: Czyściec
  • Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
    • Światowy Dzień Ubogich
    • Marcin Jakimowicz
    Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
  • Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
    • Kościół
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
  • Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X