Nowy numer 3/2019 Archiwum

Centrum otwarte

Muzyka rozbrzmiewa już w Lusławicach.

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach jest już otwarte. – Centrum zostało wybudowane w 2011 i 2012 roku w rekordowym tempie zaledwie 16 miesięcy. Sercem obiektu jest sala koncertowa dla 650 widzów wyposażona w niezbędną infrastrukturę techniczną. Jej wielofunkcyjność zapewnia estrada o powierzchni 200 m2, ruchomy orkiestron umożliwiający prezentację dzieł operowych i baletowych oraz wyposażenie niezbędne dla organizacji konferencji, sympozjów i spotkań. Wykonana z naturalnych materiałów (dąb, świerk) Sala spełnia najbardziej rygorystyczne światowe standardy w dziedzinie akustyki. Konsultantem inwestycji było renomowane biuro niemieckie, firma BBM Müller z Monachium. Tym samym Sala koncertowa w Lusławicach jest liderem w Polsce i liczącym się obiektem o tej kubaturze w Europie, a jej zalety akustyczne są już komplementowane przez wybitnych artystów oraz specjalistów branży fonograficznej – informuje Wojciech Wąsowicz.

Ideą Centrum jest doskonalenie młodych muzyków w kontaktach z najwybitniejszymi profesorami – specjalistami sztuki wykonawczej i kompozycji, a także z różnych dziedzin humanistyki. Lusławicki ośrodek jest również miejscem promowania kultury wysokiej i muzyki klasycznej. Mecenasem Centrum została ostatnio Grupa Azoty.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy