Nowy numer 7/2019 Archiwum

Przykuła uwagę przejdź do galerii

Modlitwa i wykład - o kobietach z Ravensbruck w Kłodnem.

Kolejny raz miał miejsce w Kłodnem k. Limanowej dzień pamięci poświęcony kobietom – ofiarom niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbruck. W intencji ofiar została odprawiona Msza św. w kaplicy, pod przewodnictwem ks. dr. Jerzego Smolenia z KUL.

Druga część uroczystości miała miejsce w miejscowej szkole podstawowej im. Królowej Korony Polskiej. W postkaniu uczestniczyła Wanda Półtawska. – Przez ponad godzinę pani doktor potrafiła przykuć uwagę licznie zgromadzonej publiczności. Pięknie opowiadała o wartości każdego życia, o miłości do Boga, miłości do własnej ojczyzny – informuje Roman Ciesielczyk, dyrektor szkoły w Kłodnem.

W spotkaniu, oprócz zaproszonych gości, dorosłych, uczestniczyli uczniowie szkoły w Kłodnem, jej absolwenci, a także młodzież Chomranic, Męciny, Pisarzowej, Mordarki, Limanowej, Ujanowic i Mszany Dolnej.

- Po wykładzie pani dr Wanda Półtawska szczegółowo odpowiadała na wcześniej przygotowane pytania, a następnie wszyscy obecni mogli zobaczyć wystawę edukacyjną dotyczącą obozu Ravensbrück oraz obejrzeć film Wojciecha Dębowskiego o więźniarkach – „królikach” z Ravensbrück. Na zakończenie Wanda Półtawska, do późnych godzin wieczornych, wpisywała autografy na zakupionych przez uczestników spotkania książkach – dodaje Roman Ciesielczyk.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL