Nowy numer 8/2019 Archiwum

Zawsze możesz pomóc

Na zajęcia formacyjno-szkoleniowe przyjechali z całej diecezji opiekunowie i asystenci SKC.

W diecezji działają obecnie 154 Szkolne Koła Caritas. – Podejmujemy troskę o formację tych, którzy odpowiadają za dzieci i młodzież, którą mają pod opiekę. Formacja osobista jest bardzo ważna, zwłaszcza wobec faktu, że działalność SKC to nie tylko doraźne akcje czy trwałe działania, ale przede wszystkim kształtowanie młodych charakterów – mówi ks. Piotr Grzanka, wicedyrektor diecezjalnej Caritas.

W czasie spotkania, które odbyło się w tarnowskiej siedzibie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli z prelekcją dotyczącą wyzwań jakie stoją ciągle przed Caritas, zwłaszcza w Roku Wiary wystąpił ks. dr Piotr Potyrała. Natomiast Katarzyna Duraj, prezes Stowarzyszenia „Kropla” mówiła o przeszczepach i potrzebie budowania świadomości społecznej dotyczącej możliwości pomocy chorym także przez dar z samego siebie, choćby przez bezpieczne oddanie szpiku kostnego chorym na białaczkę.

- Przygotowujemy się zarazem do kolejnego, VII zjazdu Szkolnych Kół Caritas, który odbędzie się 11 czerwca w sanktuarium w Okulicach. To także ważna informacja, którą wraz z serdecznym zaproszeniem przekazaliśmy odpowiedzialnym za SKC w diecezji – dodaje ks. Piotr Grzanka.

 

  Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN Ks. Piotr Grzanka, odpowiedzialny za SKC w diecezji   Ks. Piotr Grzanka, odpowiedzialny za SKC w diecezji Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN Prelegent, ks. dr Piotr Potyrała   Prelegent, ks. dr Piotr Potyrała Grzegorz Brożek/GN   Grzegorz Brożek/GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL