Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Matka wybrana!

Siostry służebniczki dębickie wybrały nową przełożoną generalną.

Rozpoczęta 29 kwietnia XXIV Kapituła Generalna sióstr służebniczek dębickich wybrała przełożoną generalną, którą została ponownie s. M. Maksymilla Pliszka.

- Wybrana przełożona generalna ma 49 lat, jest członkinią Konsulty przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, koordynuje prace Komisji Formacyjnej przy Konsulcie i należy do Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Jako priorytet swojej posługi w Zgromadzeniu dostrzega troskę o życie duchowe sióstr, formację i wierność charyzmatowi oraz duchowości Założyciela Zgromadzenia - bł. Edmunda Bojanowskiego - informuje s. Loyola Opiela.

XXIV Kapituła Generalna potrwa do 5 maja. Uczestniczą w nim delegatki z wszystkich prowincji zgromadzenia, które obecnie liczy 559 sióstr pracujących na 90 placówkach: 70 w Polsce, 20 w innych krajach: 2 w Dani, 2 w Niemczech, 2 we Włoszech, 2 w Rosji, 1 na Białorusi i 1 na Ukrainie, 1 w Hiszpanii, 8 w Boliwii i 1 w Peru.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL