Nowy numer 17/2019 Archiwum

Pierwszomajowy pochód… do Matki Boskiej

Prawie 500 osób pielgrzymowało z Tarnowa do Tuchowskiego sanktuarium ze służebniczkami dębickimi.

Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie rozpoczęła się rano pod kościołem Świętej Trójcy w Tarnowie. Organizatorkami pielgrzymki były służebniczki dębickie. – Naszej modlitwie towarzyszyły szczególnie dwie intencje: o nowe powołania oraz o światło Ducha Świętego dla nowo wybranej przełożonej generalnej i sióstr delegatek uczestniczących w Kapitule Generalnej odbywającej się w Dębicy – informuje s. Karoliana Buksa. Do udziału w pielgrzymce została zaproszona zwłaszcza młodzież, Duchowi Pomocnicy Powołań oraz członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela zgromadzenia sióstr służebniczek.

– W pielgrzymce uczestniczyły 463 osoby, w tym 68 sióstr z różnych prowincji, 5 księży, 390 młodych ludzi, a także dorośli i dzieci. Wielu uczestników jest naszymi wychowankami, należą do Dziewczęcej Służby Maryjnej, liturgicznej służby ołtarza, są lektorami… Pogoda była wymarzona i wymodlona, nie było marudzenia, choć pielgrzymka trwała 6 godzin. Kiedy zobaczyliśmy tablicę z napisem „Tuchów”, słychać było głosy – „to już?” – opowiada s. Beata Waszkielewicz.

Uczestnicy przedstawiali Matce Bożej nie tylko intencje ogólne pielgrzymki, ale też swoje własne. Modlono się o zdrowie dla chorych w rodzinie, o zgodę. – Były radość, entuzjazm, śpiew. Podziwiałyśmy młodych, że właśnie w ten sposób zechcieli spędzić czas wolny – podkreślają siostry.

Pielgrzymka zakończyła się Mszą św. w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Przewodniczył jej ks. Bogusław Augustyński, kustosz sanktuarium. Dziś do Tuchowa pielgrzymowali także księża filipini z Tarnowa wraz z parafianami.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL