Nowy numer 8/2019 Archiwum

Majowa Jutrzenka

Rocznicę Konstytucji 3 Maja rozpoczynaliśmy od Mszy św. w intencji Ojczyzny.

Oprócz okolicznych przemówień i składania wieńców w wielu miejscach regionu samorządy przygotowały część artystyczną dla swoich mieszkańców. Na bocheńskim rynku zaplanowano muzyczną majówkę i piknik militarny. W Mielcu  odbył się koncert Orkiestry Dętej Arioso, a w niedzielę planowany jest tam koncert galowy ZPiT "Lasowiacy" ze Stalowej Woli oraz ZPiT "Rzeszowiacy" (sala widowiskowa SCK, al. Niepodległości 7).

W Nowym Sączu, na zakończenie przedpołudniowych uroczystości zaplanowano krótki występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i tradycyjne Sądeckie Patriotyczne Śpiewanie "Witaj Majowa Jutrzenko..." z udziałem: Chóru Męskiego pod dyrekcją Anny Dudas i Kwartetu Saksofonowego pod kierownictwem Grzegorza Barana z Egeru (Węgry), Chóru Męskiego Echo 2 z Nowego Sącza pod dyrekcją Mariana Salamona oraz wokalistów i recytatorów MOK w Nowym Sączu.

W Krynicy, z okazji 220 lat krynickiego uzdrowiska trwa "Festiwal majówkowy w krynickim SPA”. Każdy dzień, począwszy od 1 do 5 III obfituje w szereg atrakcji. 3 III.  Odbył się Puchar Polski w kickboxingu, zumba SPA oraz pokaz mody retro.

  Przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Tarnowie
Joanna Sadowska /GN
  3 Maja w Tarnowie
Joanna Sadowska /GN


 

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL