Nowy numer 49/2020 Archiwum

Majowa Jutrzenka

Rocznicę Konstytucji 3 Maja rozpoczynaliśmy od Mszy św. w intencji Ojczyzny.

Oprócz okolicznych przemówień i składania wieńców w wielu miejscach regionu samorządy przygotowały część artystyczną dla swoich mieszkańców. Na bocheńskim rynku zaplanowano muzyczną majówkę i piknik militarny. W Mielcu  odbył się koncert Orkiestry Dętej Arioso, a w niedzielę planowany jest tam koncert galowy ZPiT "Lasowiacy" ze Stalowej Woli oraz ZPiT "Rzeszowiacy" (sala widowiskowa SCK, al. Niepodległości 7).

W Nowym Sączu, na zakończenie przedpołudniowych uroczystości zaplanowano krótki występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i tradycyjne Sądeckie Patriotyczne Śpiewanie "Witaj Majowa Jutrzenko..." z udziałem: Chóru Męskiego pod dyrekcją Anny Dudas i Kwartetu Saksofonowego pod kierownictwem Grzegorza Barana z Egeru (Węgry), Chóru Męskiego Echo 2 z Nowego Sącza pod dyrekcją Mariana Salamona oraz wokalistów i recytatorów MOK w Nowym Sączu.

W Krynicy, z okazji 220 lat krynickiego uzdrowiska trwa "Festiwal majówkowy w krynickim SPA”. Każdy dzień, począwszy od 1 do 5 III obfituje w szereg atrakcji. 3 III.  Odbył się Puchar Polski w kickboxingu, zumba SPA oraz pokaz mody retro.

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Tarnowie   Przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Tarnowie
Joanna Sadowska /GN
3 Maja w Tarnowie   3 Maja w Tarnowie
Joanna Sadowska /GN


 

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama