Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Patriotycznie i rodzinnie przejdź do galerii

Mieszkańcy Brzeska i regionu uczcili śpiewem rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. – Obchody trzeciomajowe rozpoczęły się już rano, kiedy miała miejsce uroczysta sesja Rady Miasta. Radni przyznali podczas niej tytuł Honorowego Obywatela Miasta Brzesko ks. Ignacemu Piwowarskiemu – mówi Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

Drugim punktem obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja była Msza św. na placu Kazimierza, której przewodniczył ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego tarnowskiej kurii. Po Mszy św. przy Grobie Nieznanego Żołnierza został odśpiewany hymn narodowy, a delegacje władz miasta, instytucji i szkół złożyły wiązanki kwiatów.

– Wieczorne spotkanie ma już charakter pikniku, jest luźniejsze. Organizujemy je co roku, także 11 listopada, i zawsze śpiewamy pieśni patriotyczne – dodaje burmistrz Wawryka. We wspólnym śpiewaniu uczestniczyło prawie 200 osób, w tym wiele rodzin. – Przyszliśmy całą rodziną, żeby dzieci mogły już od najmłodszych lat uczyć się patriotyzmu, żeby miały poczucie wspólnoty z innymi Polakami i były kiedyś z tego dumne – mówią Krystyna i Wojciech z Brzeska.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL