Nowy numer 7/2019 Archiwum

Ważne dni

W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie klerycy z ostatnich roczników przygotowują się do święceń.

Klerycy z V roku WSD w Tarnowie rozpoczęli w Gosławicach rekolekcje przed święceniami diakonatu. – Będziemy patrzyli na nasze życie z perspektywy przyszłej pracy kapłańskiej. Program rekolekcji przewiduje m.in. jeden dzień ścisłego postu, adorację Najświętszego Sakramentu i spowiedź – mówi kl. Marcin Pikul.

Rekolekcje dla kandydatów do diakonatu prowadzi ojciec duchowny ks. Stanisław Wojdak. Ćwiczenia duchowe rozpoczęło 31 kleryków, a święcenia diakonatu odbędą się w tym roku 18 maja o godz. 10, w trzech parafiach: św. Jana w Bochni, Grybowie i Łososinie Dolnej. Do święceń prezbiteratu przygotowuje się 23 diakonów. Swoje rekolekcje rozpoczną 19 maja, a uroczystość święceń odbędzie się w tarnowskiej katedrze 25 maja o godz. 9.

Od lewej: Tomek, Bartek, Sławek, Krzysiek i Krzysiek. Rok temu przyszli do Seminarium. Czekają na następców    Dołącz do drużyny!
Od lewej: Tomek, Bartek, Sławek, Krzysiek i Krzysiek. Rok temu przyszli do Seminarium. Czekają na następców
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN
 Egzamin wstępny do WSD jest przewidziany na 1 lipca. Kandydaci do seminarium powinni wcześniej złożyć następujące dokumenty: pobrany uprzednio w rektoracie Seminarium kwestionariusz, świadectwo ukończenia szkoły i oryginał świadectwa dojrzałości, 4 fotografie, kartę zdrowia i aktualne podstawowe badania, opinie ks. proboszcza i ks. katechety, metrykę chrztu i odpis aktu urodzenia USC, świadectwo ślubu kościelnego rodziców. Kandydaci są także zapraszani na rozmowę wstępną do rektoratu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL