Nowy Numer 16/2019 Archiwum

Centrum Muzyki otwarte

Uroczystym koncertem zainaugurowano działalność Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

W Lusławicach, w Europejskim Centrum Kultury Krzysztofa Pendereckiego odbył się uroczysty koncert inaugurujący działalność placówki. Gościem specjalnym była światowej sławy skrzypaczka Anne-Sophie Mutter. Wystąpiła również Lusławicka Orkiestra Talentów.

Priorytetem Centrum jest działalność edukacyjna. Młodzi utalentowani muzycy z całej Europy będą mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem mistrzów. – Spełnia się moje marzenie, które realizowałem z myślą o młodych artystach – powiedział Krzysztof Penderecki.

Najważniejszą częścią powstałego Centrum jest sala koncertowa na 650 miejsc. – Wspaniała idea, mnóstwo rzeczy można tutaj robić – warsztaty z młodymi ludźmi. Sala koncertowa doskonała, miałem możliwość już w niej koncertować – powiedział Jerzy Maksymiuk.

W uroczystej inauguracji udział wzięła Anna Komorowska, przedstawiciele świata kultury, biznesu i polityki. – Budowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zakończyła się 11 grudnia 2012 roku. Inwestycja kosztowała blisko 65 mln zł z czego 85% stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Resztę, po 5 mln zł, dołożyło województwo małopolskie, budżet państwa oraz Stowarzyszenie Akademia im. Krzysztofa Pendereckiego - Międzynarodowe Centrum Muzyki, Baletu i Sportu. Centrum w 2013 roku planuje realizacje około 100 projektów koncertowych i edukacyjnych – informuje RDN Małopolska. Więcej na www.rdn.pl

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL