Nowy numer 48/2020 Archiwum

Śpiewali dla Matki przejdź do galerii

Soliści i zespoły zaprezentowały repertuar pieśni i piosenek maryjnych w Okulicach.

Przy sanktuarium w Okulicach, na zakończenie wielkiego odpustu ku czci Matki Bożej Okulickiej, odbył się konkurs piosenki maryjnej „Głosem pieśni wołam Cię”. - Przed publicznością zaprezentowały się dzieci i młodzież z Mokrzysk, Grobli, Krzeczowa, Jasienia, Okulic, Mikluszowic, Rzezawy, Brzeska, Borku, Nowego Wiśnicza i Szczepanowa - wymieniają organizatorzy. Uczestnicy konkursu zaśpiewali po dwa utwory, w tym jeden maryjny. - To już siódma edycja naszego konkursu - podkreśla Katarzyna Lis, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie.

- Nasz zespół „Cantate coeli” istnieje trzy lata. Obecnie śpiewa w nim 25 osób, dzieci i młodzież, od II klasy podstawówki do gimnazjum. Trzy lata temu zajęliśmy w Okulicach I miejsce, a w zeszłym roku otrzymaliśmy wyróżnienie. Dziś przyjechaliśmy zaśpiewać dla naszej Mamy, dla Maryi. Zanim stanęliśmy na scenie, poszliśmy do kościoła i złożyliśmy Matce Bożej dedykację naszych piosenek - podkreśla Marta Data, opiekunka zespołu. - Fajnie jest śpiewać, bo razem chwalimy Pana Boga i możemy ciekawie spędzać czas w dobrym towarzystwie. Spotykamy się na próbach co tydzień i ćwiczymy przez 1,5 godziny. Najczęściej występujemy podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 10 w naszym kościele parafialnym - opowiada Gabriela Wojnicka.

Jury konkursu w składzie: Mariusz Kurnik, kapelmistrz Orkiestry Dętej Okulice, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Władysława Żereńskiego w Krakowie, Helena Góra, pracownik Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli, Aleksander Dziadowiec, Sekretarz Gminy Rzezawa, członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego oraz Leon Stal, przedstawiciel Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Gminy Rzezawa, przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii „soliści”: Grand Prix - Daria Reczek (parafia  św. Stanisława BM w Szczepanowie), miejsce I Zuzanna Magiera (parafia MB Częstochowskiej Brzesko - Słotwina), II - Gabriela Magiera (parafia MB Częstochowskiej Brzesko - Słotwina), III - Amelia Gumuła (Zespół Szkolno Przedszkolny w Świniarach - parafia Grobla). Wyróżnienie otrzymały Patrycja Czaja (parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Borku) i Gabriela Wojnicka (parafia Św. Trójcy i św. Leopolda w Rzezawie).

Daria Reczek   Daria Reczek
Zdobyła Grand Prix konkursu
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

W kategorii „zespoły” I miejsce zajął zespół „W Bożym tonie” (parafia WNMP w Nowym Wiśniczu). II i III miejsca nie przyznano. Wyróżnienie powędrowało do zespołu „Cantate coeli” (parafia Św. Trójcy i św. Leopolda w Rzezawie).

"W Bożym tonie"   "W Bożym tonie"
Zdobył I miejsce w kategorii "zespoły"
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

Wyróżnienie w kategorii „duety” otrzymali Monika Litwin i Kornel Łęczek (Świetlica Wiejska w Buczkowie). Pozostali uczestnicy Natalia Data (parafia Św. Trójcy i św. Leopolda w Rzezawie), Weronika i Radosław Brydniak (parafia św. Jana Chrzciciela w Mikluszowicach), zespół „ERAZMA” (parafia NMP Wniebowziętej w Jasieniu), Aleksandra Dziadowiec (parafia Narodzenia NMP w Okulicach) oraz Kamila Piec i Natalia Górniak (Świetlica Wiejska w Krzeczowie) otrzymały pamiątkowe dyplomy.

- Nagrody w przeglądzie zostały ufundowane w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą Przegląd Piosenki Religijnej „Głosem pieśni wołam Cię”, współfinansowanego przez powiat bocheński, ponadto przez sponsorów, a są to: Grażyna i Edward Milewscy, Maria i Ignacy Lis, Anna i Kazimierz Styrna, Katarzyna i Dariusz Bieniek, Agnieszka i Daniel Płaza, Zbigniew Rabiasz, Zofia Filipek, Andrzej Drabik, Barbara Jurkowska i Marta Grabias, Sylwester Szeląg, Józef Bielecki, Marta Jawień. W czasie trwania przeglądu młodzież z świetlic w Okulicach i Dębinie, we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotowała dla najmłodszych kącik malarski - dzieci mogły kolorować malowanki i pomalować swoją twarz w bajkowe motywy, ponadto Grupa Teatralna Lustro z Okulic przygotowała pokaz akrobacji i animacji cyrkowych - mówi Katarzyna Lis.

Konkurs w ramach pikniku „Śpiewam, tańczę, wielbię” został zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie, Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji  Gminy Rzezawa i parafię Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Okulicach przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzezawie. Honorowy Patronat sprawowali starosta bocheński Jacek Pająk oraz wójt gminy Rzezawa Józef Słonina.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama