Nowy numer 8/2019 Archiwum

Odwiedziła swoje dzieci przejdź do galerii

W Gosprzydowej zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej.

Peregrynacja trwała od 8 września 2012 roku. - Obraz Matki Bożej odwiedził każdą rodzinę w parafii, w sumie 230 rodzin. Ludzie przekazywali sobie obraz z domu do domu. Od razu widać było wielkie zaangażowanie przyjmujących obraz, począwszy od przygotowania domowego ołtarza - mówi ks. Krzysztof Klimczak, proboszcz parafii w Gosprzydowej. Duszpasterz podkreśla, że łaską odwiedzin było m.in. pogodzenie się sąsiadów. Wierni przekazywali sobie księgę dokumentującą przebieg peregrynacji. - Są tam osobiste przemyślenia, napisane nawet wierszem, są prośby, podziękowania. Wiele stron księgi jest przyozdobionych rysunkami, wycinankami - dodaje ks. proboszcz. Bardzo często pojawia się podziękowanie za odwiedziny Matki Bożej, za Jej opiekę, wstawiennictwo.

- Był to czas rodzinnych, domowych rekolekcji. Na przyjęcie obrazu w domach zjeżdżali się także ci, którzy Gosprzydową już opuścili. To było prawdziwe święto, pełne modlitwy - mówi pani Stanisława. Jednym z owoców peregrynacji będzie nabożeństwo do Matki Bożej Gosprzydowskiej w I soboty miesiąca. – Liczymy, że to nas jeszcze bardziej zjednoczy i w kościele i w naszych domach - dodaje pani Stanisława.

Zakończenie peregrynacji miało bardzo uroczysty charakter. Kopia obrazu Matki Bożej, która odwiedzała rodziny, została wniesiona w procesji do kościoła:

Gosprzydowa_procesja
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

Po nabożeństwie majowym i powitaniu obrazu, została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża. Eucharystię koncelebrowali księża z dekanatu brzeskiego oraz księża rodacy. W homilii bp Jeż zwrócił m.in. uwagę na znaczenie słowa „jestem” pochodzącego z Apelu Jasnogórskiego, w kontekście kończącej się peregrynacji obrazu Matki Bożej w Gosprzydowej:

Gosprzydowa_bp Jeż_homilia_owoce peregrynacji
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

Bp Jeż podkreślił również znaczenie pełnej rodziny dla prawidłowego rozwoju dziecka:

Gosprzydowa_bp Jeż_homilia_rodzina
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL