GN 48/2020 Archiwum

Woda na poziomie

Stan rzek w regionie tarnowskim i nowosądeckim nie zapowiada poważnych zagrożeń.

Mimo padającego w nocy deszczu stan wód w regionie nie stanowi poważnego zagrożenia powodzią. Jak informuje RDN Małopolska woda w Białej i Dunajcu opadła o kilka centymetrów.

- Obecnie nie mamy powodów do niepokoju - podkreśla Janusz Górecki z Wydziału Zarządzania Kryzysowego powiatu tarnowskiego. Mimo to pogotowie przeciwpowodziowe obowiązuje m.in. w na terenie czterech gmin powiatu dąbrowskiego w Bolesławiu, Oleśnie, Gręboszowie oraz w Dąbrowie Tarnowskiej.

Stan wód w rzekach regionu nie osiąga poziomu stanów ostrzegawczych, możliwe są jednak lokalne podtopienia wynikające m.in. z niedrożności rowów melioracyjnych. - Jeżeli nie przestanie padać takich podtopień może być więcej bo ziemia jest bardzo namoknięta i nie przyjmuje wody. Na razie stan wód w rzekach powiatu brzeskiego jest wysoki ale nie przekroczył stanu ostrzegawczego. Do tego poziomu zbliża się Uszwica w Borzęcinie – informuje Łukasz Wrona z RDN Małopolska. Po ostatniej wielkiej powodzi, zwłaszcza w regionie Powiśla, szkody w wałach zostały naprawione. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama