GN 48/2020 Archiwum

Twórczość niepełnosprawnych przejdź do galerii

7 VI w Galerii Aniołowo odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej „Tarnowskie Anioły”.

Prace przygotowały osoby niepełnosprawne – podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, szkół specjalnych i integracyjnych z Tarnowa i okolic.

Wystawę tworzy 40 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych: collage, ceramika, fusing, witraż, decupage, wyklejanki, wydzieranki oraz kompozycje przestrzenne wykonane z papieru. – Celem konkursu jest propagowanie twórczości plastycznej w środowisku osób niepełnosprawnych, rozwijanie talentu plastycznego niepełnosprawnych osób uzdolnionych artystycznie, prezentacja dokonań plastycznych w formie wystawy oraz promowanie miasta Tarnowa przyjaznego i ciepłego – mówi Mariusz Szumański z Galerii Aniołowo.

Organizatorem konkursu było stowarzyszenie „Bądźmy Razem” na rzecz Integracji Społecznej Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Funkcjonowanie Galerii Niepełnosprawnych Twórców ANIOŁOWO” i Urząd Miasta Tarnowa. Rozstrzygnięcie konkursu "Tarnowskie anioły"   Rozstrzygnięcie konkursu "Tarnowskie anioły"
Joanna Sadowska /GN

Wystawa czynna jest do 21 czerwca. W galerii można również oglądać prace wykonane przez dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych w ramach VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Maluj z Nami”, którego organizatorem jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tarnowie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama