Nowy numer 42/2019 Archiwum

Z Dębicy do Tanzanii

22 VI w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy diakon Adam Bartkowicz ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich otrzymał z rąk bp. Władysława Bobowskiego święcenia prezbiteratu.

Neoprezbiter Adam przygotowywał się do kapłaństwa i misyjnej pracy przez 10 lat formacji: najpierw 3 lata w Domu Formacji SMA w Borzęcinie Dużym i studia filozofii w Wyższym Seminarium Księży Pallotynów w Ołtarzewie, potem roczny staż językowy: język angielski w Anglii i język francuski we Francji. Odbył również roczny staż misyjny w Tanzanii, rok duchowy w Beninie i 4 lata teologii w Kenii na Uniwersytecie Katolickim w Tangazie.

Dziś nadszedł długo oczekiwany czas posłania na misje wśród Afrykanów. Ks. Adam wyjedzie do Tanzanii, na misję Bunda w nowo powstałej diecezji nad jeziorem Wiktoria. Będzie głosił Ewangelię Chrystusa we współpracy ze współbraćmi SMA.

Uroczystość odbyła się w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy   Uroczystość odbyła się w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy
arch. SMA
Ks. Adam będzie pracować w Tanzanii   Ks. Adam będzie pracować w Tanzanii
archiwum SMA

« 1 »

Zobacz także

 • magmac4
  21.03.2018 13:33
  Szkoda że Gość Niedzielny nie publikuje dat zamieszczenia wiadomości, jak to czynią inne portale. Jak sięga się do ubiegłych artykułów, nie wiadomo z którego roku pochodzą :(.
 • magmac4
  21.03.2018 22:55
  Dziękuję za odpowiedź. Czyli jak przeglądam w komórce wiadomości , data jest dla mnie niedostępna :(
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL