Nowy numer 48/2020 Archiwum

Puchar Beskidu przejdź do galerii

O tytuł mistrza i główne trofeum zawodów rywalizowało 16 drużyn z całej diecezji.

Na terenach klubu sportowego Sandecja odbyły się mistrzostwa ministrantów i lektorów w piłce nożnej o Puchar Beskidu. W zawodach wzięło udział 16 drużyn z całej diecezji. – Mistrzostwa odbywają się już po raz czwarty, w tegorocznej edycji wzięło udział 150 piłkarzy – mówi ks. Andrzej Remut, organizator turnieju.

Po zaciętym pojedynku finałowym tytuł mistrza i Puchar Beskidu powędrował do drużyny LSO z parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Drugie miejsce zajęli ministranci z parafii Miłosierdzia Bożego z Dębicy. Brązowy medal wywalczyli ubiegłoroczni mistrzowie z parafii Rytro. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Przyszowej. – Nie przegraliśmy żadnego meczu, a w finale pokonaliśmy przeciwników 4:1. Najtrudniejszym była drużyna z Tęgoborza – mówi Jakub Żychowicz, kapitan zwycięskiej drużyny i najlepszy piłkarz turnieju.

- Pomagało mi 60. wolontariuszy. Bardzo dziękuję Sandecji, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu, indywidualnym sponsorom i firmom oraz Okręgowemu Związkowi Sędziowskiemu z Nowego Sącza – dodaje ks. Remut.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama