Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sól dla ziemi w Łącku przejdź do galerii

Zakończyły się XI Świętojańskie Dni Młodych.

XI Świętojańskie Dni Młodych rozpoczęły się 21 czerwca w kościele parafialnym w Łącku, skąd uczestnicy nabożeństwa wyruszyli do kaplicy w Szczereżu. – Odbyło się w niej modlitewne nocne czuwanie zakończone oglądaniem wschodu słońca. Młodzi wypuścili w niebo balony z intencjami, które nosili w sercu – opowiada ks. Tomasz Franczak, organizator Dni.

Drugi dzień obchodów ku czci św. Jana Chrzciciela wypełniły m.in. rozgrywki sportowe, w których wzięły udział drużyny z parafii Sądecczyzny, a księża rozegrali mecz z samorządowcami z Łącka. Wieczorem, po Mszy św., odbył się koncert młodych talentów. – Nasz zespół istnieje pół roku. Nazywamy się Firloki i jesteśmy góralską kapelą smyczkową. Gramy na różnych konkursach i okolicznościowych koncertach. Ćwiczymy raz w tygodniu. To jest nasze hobby – mówią Kasia Twardowska i Ania Kałużny.

Uroczyste zakończenie XI Świętojańskich Dni Młodych miało miejsce 23 czerwca. Po odpustowej Eucharystii na placu przy kościele trwały gry i zabawy, zakończone koncertem Moniki Kuszyńskiej. – Dni miały również cel charytatywny, chcemy pomóc chorym dzieciom – mówi Beata Bulanda z wolontariatu przy Zespole Szkół im. św. Kingi.

Hasłem tegorocznych Dni były słowa „Jesteście solą ziemi”. – Moim pragnieniem było, żeby młodzi uświadomili sobie, jak ważna jest żywa relacja z Jezusem Chrystusem, bo na niej opiera się wiara – dodaje ks. Franczak. W organizacji Dni pomagali mu 60 wolontariuszy z Szkolnego Koła Caritas i z wolontariatu ZS św. Kingi, parafianie, indywidualni sponsorzy, firmy, a także samorząd Łącka. – Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Dziękuję księżom z dekanatu Łącko, bo Dni są jakby zwieńczeniem całorocznej pracy duszpasterskiej z młodzieżą – podkreśla ks. Franczak. 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama