Nowy numer 47/2022 Archiwum

Zakochaj się nocą… w Polsce

Krzysztof Masiuk wystawi swoje prace na rynku w Tarnowie.

Ul. Kapitulna w Tarnowie i Zaułek katedralny   Ul. Kapitulna w Tarnowie i Zaułek katedralny
Krzysztof Masiuk
Od 27 czerwca 2013 roku na rynku w Tarnowie będzie można oglądać prace związanego z Tarnowem artysty-fotografika Krzysztofa T. Masiuka. Wystawa jest realizowana w ramach projektu „Zakochaj się w Polsce nocą”. – W związku z obowiązkami zawodowymi mam przyjemność często się przemieszczać, a że mam kłopoty ze snem, to zawsze zabieram ze sobą aparat fotograficzny. Nocą, kiedy większość ludzi już śpi, wyruszam na opustoszałe uliczki naszych miast i miasteczek, w których przyszło mi nocować – mówi Krzysztof Masiuk.

– Przez najbliższe trzy tygodnie mieszkańcy Tarnowa i turyści będą mogli podziwiać aż 25 wielkoformatowych fotografii przedstawiających atrakcje turystyczne i zabytki m.in. Wrocławia, Warszawy, Lublina, Bydgoszczy i mniej znanych, ale równie pięknych zakątków Polski, takich jak Żywiec, Nowy Wiśnicz, Sucha Beskidzka, Stobierna czy Wieruszyce. Nie zabraknie oczywiście zdjęć z Tarnowa – Masiuk pokaże na tutejszym rynku premierowo: Bimę na placu po synagodze, „maszkarona” na tzw. Wielkich Schodach, ulicę Kapitulną, a wreszcie ratusz miejski – wymienia Artur Szklarczyk. Organizatorami wystawy są: Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Tarnowie, Instytut Analiz Środowiska, Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa.

Ratusz w Tarnowie   Ratusz w Tarnowie
Krzysztof Masiuk
 Krzysztof Masiak jest podróżnikiem, żeglarzem i fotografem z zamiłowania. Zawodowo związany z ochroną środowiska w Polsce. Prezes Zarządu Głównego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Tarnowie i Sekretarz Narodowej Rady Ekologicznej. Miłośnik polskich gór. Zakochany w Beskidach i Bieszczadach, które wielokrotnie przemierzył z plecakiem. Autor licznych fotoreportaży m.in. z Karaibów, Seszeli, Cyklad, Wysp Liparyjskich, czy Spitsbergenu. Laureat krajowych i zagranicznych nagród w dziedzinie fotografii. Jego ostatnim projektem, nad który pracuje jest „Zakochaj się w Polsce nocą”, który prezentuje piękno polskich miast i miejscowości nocną porą.

Bima w Tarnowie   Bima w Tarnowie
Krzysztof Masiuk
Maszkaron w Tarnowie   Maszkaron w Tarnowie
Krzysztof Masiuk

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy