Nowy numer 49/2020 Archiwum

Spotkanie Rycerzy przejdź do galerii

Najpierw odprawili rekolekcje, a następnie wybrali nowy zarząd.

W diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach odbyły się kolejne rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej połączone z wyborami Zarządu Diecezjalnego Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej”. Wzięło w nich udział 60 uczestników z 16 wspólnot parafialnych: z Brzeska, Czarnej Tarnowskiej, Dąbrowy Tarnowskiej, Dębicy, Gnojnika, Gabonia, Porąbki Uszewskiej, Poręby Radlnej, Straszęcina, Szczucina, Tarnowa, Rudki, Koszyc Wielkich, Korzeniowa i Żelichowa. Obecny był również ks. Stanisław Śliwa, asystent diecezjalny Rycerstwa oraz o. Stanisław Maria Piętka z Niepokalanowa, prezes Narodowy Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce.

Rekolekcje były czasem wspólnej modlitwy i formacji. Podczas jednej z konferencji o. Stanisław Maria Piętka ukazał jak ważnym ogniwem w kształtowaniu osobowości jest promocja miłości, pokoju i dobra, jak sprawić, aby dobro wzrastało na duże gorczyczne drzewo.

Przed wyborami gość z Niepokalanowa wezwał Rycerstwo do przemiany i świętości. Powiedział m. in. „Nasza miłość jest mało znacząca. Jest nas 4 miliony (... ) liczby są oszałamiające, ale nas nie widać . Zacznijmy od nowa. Moim głównym celem jest jak największa Chwała Boża. Cały mam być dla wszystkich. Oddać się Niepokalanej nieodwołalnie na własność. Przemiana nas samych i wszystkich ludzi na świecie to nasze rycerskie zadanie . Nikt nas w tym nie zastąpi”.

O. Stanisław Maria Piętka z Niepokalanowa, prezes Narodowy Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej ”w Polsce   O. Stanisław Maria Piętka z Niepokalanowa, prezes Narodowy Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej ”w Polsce
arch. Rycerstwa

Wyborom przewodniczył Prezes Narodowy Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej ”w Polsce , ojciec Stanisław Maria Piętka.

W tajnym glosowaniu wybrano:

Prezes Jan Hajduga, MI-2 Dąbrowa Tarnowska

Wiceprezes Julia Skrzynecka MI-2 Dębica

Sekretarz Anna Gruszczyńska MI-2 Koszyce Wielkie

Ekonom Zbigniew Kamiński MI-2 Mielec.

Doradcy: Helena Filip MI-2, Jadwiga Świerczek MI-2 Dębica, Czesława Łuszcz MI-2 Szczucin i Elżbieta Batko MI-2 Porąbka Uszewska.

Komisja Rewizyjna: Antoni Ferenc MI-2 Tarnów, Maria Należny MI-2 Czarna Tarnowska, Julian Kozioł MI-2 Mielec.

 


 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama