Nowy numer 48/2020 Archiwum

Służba głosem

Uczestniczyła w nich prawie setka młodych ludzi, a prowadziła je tradycyjnie Magda Drozd.

- Warsztaty, które odbywają się regularnie przez cały rok, a było ich pięć, są propozycją dla młodych, którzy chcą angażować się w życie liturgiczne i muzyczne parafii dobycia nowych umiejętności – mówi ks. dr Paweł Górski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Trwają zawsze 2 dni, są całkowicie bezpłatne. Młodzi mają, poza stricte warsztatowymi ćwiczeniami, także możliwość dyskusji, nawiązywania relacji, budowania wspólnoty. Obecnie w diecezji jest grupa około 150 młodych ludzi, którzy identyfikują się z warsztatami muzycznymi. - Przede wszystkim kiedy przeżywamy święto młodzieży w Niedzielę Palmową, albo kiedy jako młodzi spotykamy się w większej wspólnocie, schola, zespół muzyczny stanowi zawsze poważną siłę – dodaje ks. Paweł. Jak mówi pomysł na warsztaty jest jeden, by dać młodym szansę rozwoju, by ich aktywizować i by oni sami zechcieli potem pracować na rzecz własnych wspólnot.

Ważne jest i to, że dzięki ćwiczeniom, wspólnemu śpiewaniu, można założyć, że w diecezji duża część młodych ludzi zna i śpiewa tak samo podobny repertuar. Co sprawdza się w przypadku dużych spotkań wspólnotowych.

Ostatnie warsztaty miały też charakter jednoczący diecezjalną wspólnotę młodych, przybywających regularnie na zajęcia, z diecezjalną scholą pielgrzymkową. - Mam nadzieję, że ci, którzy korzystali tylko z warsztatów zechcą, choć w części wybrać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską i tam posługiwać swoim śpiewem – dodaje ks. Górski.

Zabawa. Diecezjalne warsztaty muzyczne1
Gość Tarnowski


Zabawa. Diecezjalne warsztaty muzyczne2
Gość Tarnowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama