Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nad brzegiem jeziora

Kandydaci do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie przystąpili do egzaminu wstępnego.

Modlitwa przed egzaminem   Modlitwa przed egzaminem
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN
W Wyższym Seminarium Duchownym odbył się egzamin wstępny. – Zgłosiło się 33 kandydatów, reprezentujących różne części diecezji. Panowie są z Nowego Sącza, Gorlic, Straszęcina i Tarnowa, ze Zdziarca, Chotowej, Dębicy, a nawet z Anglii. Większość z nich jest świeżo po maturze, dwóch ukończyło już studia wyższe – mówi ks. dr Jacek Nowak, rektor WSD w Tarnowie.

Młodzi modlili się najpierw w kaplicy seminaryjnej prosząc o dary Ducha Świętego, następnie udali się do sali egzaminacyjnej. – Przed Jezusem Ukrzyżowanym modliły się pokolenia kandydatów do kapłaństwa, którzy poszli później głosić Ewangelię we współczesnym świecie – powiedział na wstępie modlitwy ks. dr Leszek Rojowski, wicerektor WSD w Tarnowie.

Kandydaci do WSD pisali test z wiedzy religijnej. – Będą też dzielić wiadomościami z wiedzy humanistycznej pisząc wypracowanie na jeden z tematów – dodaje ks. rektor Nowak. – Przyjechałem z Biadolin. A ja z parafii MB Fatimskiej z Tarnowa. Chcemy pogłębić swoją wiarę, bardziej przylgnąć do Chrystusa, przygotować się do kapłaństwa. Do egzaminu z wiedzy religijnej mieliśmy przypomnieć sobie Credo na podstawie I rozdziału Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego – opowiadają Andrzej i Krzysztof. Pierwszy po egzaminie wraca na oazę Ruchu Światło – Życie. Drugi chce pójść na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Druga tura egzaminu dla kandydatów, którzy zgłoszą się później, odbędzie się we wrześniu. Więcej informacji na www.wsd.diecezja.tarnow.pl

Egazmin wstępny   Egazmin wstępny
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN
Egazmin wstępny   Egazmin wstępny
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama