Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Strażacy u Matki

Wielki Odpust Tuchowski został rozpoczęty. Tysiące pielgrzymów przybędą do Maryi.

W poniedziałek 1 lipca w Tuchowie Mszą św. sprawowaną na dziedzińcu przed bazyliką rozpoczął się Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Tuchowskiej. W tym roku przeżywany jest on pod hasłem „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła ”. Eucharystii, w której udział wzięli przedstawiciele władz Tuchowa, starostwa oraz pielgrzymujący do Tuchowa strażacy i policjanci, przewodniczył i homilię wygłosił o. Janusz Sok, prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

– Nie po to są kościoły, by tam były szeptane tylko piękne i ckliwe modlitwy. Nie po to są kościoły, by tam były słyszane piękne i głębokie słowa kazań, nijak się mające do życia. Kościoły i inne święte miejsca, takie jak to, są po to, byśmy z tych miejsc wychodzili mocniejsi, z głową podniesioną i z przekonaniem, że da się lepiej żyć, z przekonaniem, że mogę coś zmienić w mojej rodzinie, ojczyźnie, że mogę to zrobić – mówił kaznodzieja.

Już po raz 25 na rozpoczęcie odpustu do Tuchowa przybyli strażacy oraz orkiestry dęte z ziemi tarnowskiej, brzeskiej i sądeckiej wraz ze swoim duszpasterzem ks. Stefanem Cabajem. Po Mszy św. odbyło się poświęcenie pojazdów straży pożarnej. W tym roku Wielki Odpust Tuchowski trwać będzie do wtorku 9 lipca. 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma