GN 48/2020 Archiwum

Wytrwale wzwyż

Pod takim hasłem AK i PPTK ze Szczawnicy organizują drugą edycję wakacyjnych wędrówek.

Wspólne wędrowanie po pienińskich i beskidzkich szlakach pod opieką profesjonalnych przewodników proponują szczawnickie oddziały Akcji Katolickiej i PTTK. W każdą wakacyjną niedzielę organizują one jednodniowe wycieczki, na które zapraszają mieszkańców Szczawnicy i jej okolic, jak też turystów i gości wypoczywających w Szczawnicy czy też przyjeżdżających do niej na weekend. – Przeżywamy Rok wiary, który będzie motywem naszych wędrówek. Rok 2013 to również czas jubileuszów: 600-lecia istnienia Szczawnicy oraz 120 lat działalności oddziałów pienińskich PTTK. Dlatego w każdą wycieczkę włączamy krótkie pięciominutowe prelekcje, które w skrócie pokażą historię Szczawnicy i PTTK oraz ludzi, którzy tę historię tworzyli – informuje Halina Mastalska z AK.

Podjęty przez wędrowców wysiłek fizyczny będzie się łączył z jakąś ważną intencją duchową. Każda wędrówka będzie się też rozpoczynać od Mszy św. - Dla  uczestników organizatorzy przewidują po 2 konkursy z nagrodami oraz dodatkowe niespodzianki dla najmłodszych piechurów w czasie każdej wyprawy – dodaje Halina Mastalska. Poniżej program wędrówek:

7 lipca - PRZEHYBA. Zbiórka koło kapliczki na Sewerynówce  o 10.00. Msza św. na Przehybie  o 13.30. Powrót przez Dzwonkówkę i Średniak do Szczawnicy Wygon na 18.30

14 lipca - LITMANOWA przez Obidzę, Wyjazd autokarem spod Halki o 9.00 do Białej Wody. Msza o 14.00. Powrót przez przełęcz Rozdziela do Jaworek na 18.00.

21 lub 28 lipca - ZAMKOWA GÓRA. Zbiórka przy przeprawie przez Dunajec przy granicy. Msza św. na zamkowej Górze o 16.00. Zejście do Krościenka na 18.30 i powrót autobusem.

28 lub 21 lipca - LUBAŃ. Msza św. w kościele w Szczawnicy o 9.00. Wyjazd spod Halki autokarem do Krościenka. Zejście na godz. 17.00. Powrót do Szczawnicy autobusem.

4 sierpnia - UROCZYSTOŚCI POWSTANIA STYCZNIOWEGO. O 9.00 Msza św. w kościele parafialnym w Szczawnicy. Po Mszy św. odsłonięcie zapomnianej tablicy z 1933 r. upamiętniającej XV – lecie Wyzwolenia Polski. Kino Pieniny w godz. 11.00 – 13.30 wykłady historyczne na temat powstania i związków Powstania Styczniowego ze Szczawnicą.

11 sierpnia - LEŚNICA. Zbiórka o 10.00 przy dolnej stacji kolejki na Palenicę. Wyjazd kolejką. Przejście przez przełęcz Lesnickie Sedlo, Haligowskie Skały do Leśnicy, Msza św. w  Leśnicy  o 17.00.

18 sierpnia - TURBACZ. Wyjazd autokarem do Kowańca spod Halki o 7.30. Msza św. na Turbaczu o 11.00. Zejście do Łopusznej na godz.17.00. Do Szczawnicy autokarem. 16, 17 i 18 sierpnia zapraszamy na imprezy związane ze 120 – leciem Oddziałów Pienińskich PTTK; szczegóły na afiszach.

25 sierpnia i 1 września. Miejsca docelowe zostaną ustalone wspólnie z uczestnikami.

Udział w wędrówkach jest bezpłatny, uczestnicy są ubezpieczeni. Ewentualne koszty, np. wyjazd kolejką na Palenicę, będzie uzgadniany z uczestnikami. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w harmonogramie. Szczegóły będą podawane na afiszach i w ogłoszeniach parafialnych kościoła św. Wojciecha w Szczawnicy.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama