Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rowerem wokół Pilzna

Przed wakacjami udało się odnowić 3 trasy rowerowe wiodące po gminie Pilzno, a mające łącznie ponad 70 km długości.

Lokalny Turystyczny Szlak Rowerowy na terenie gminy Pilzno składa się z 3 bardzo dobrze oznakowanych tras.

  1. Pilzno - Słotowa - Budyń – (pilzneńskie wzgórza) – Pilzno. Trasa koloru niebieskiego o długości 18 km.
  2.  Łabuzie - Mokrzec - Dobrków - Gołęczyna - Połomia - Gębiczyna - Jaworze Dolne - Dobrków - Mokrzec – Łabuzie. Trasa koloru czarnego o długości 30km.
  3. Pilzno - Lipiny - las - Machowa - Łęki Dolne – Pilzno. Trasa koloru czerwonego o długości 24 km

Odnowy szlaków rowerowych, ich oznakowania dokonał Krzysztof Totuń. Tym, którzy zdecydują się przemierzyć te trasy rowerem z pewnością nie zabraknie niezwykłych wrażeń z bezpośredniego kontaktu nie tylko z naturą. Wzbogacą bez wątpienia swoją wiedzę o wielu dobrach kultury usytuowanych na szlaku. Są to m.in. stare kościoły o ciekawej architekturze, pozostałości starych dworów, liczne kapliczki i krzyże rozsiane na rozdrożach wiejskich dróg. Trasy są bardzo atrakcyjne i nadają się do przejazdu od wczesnej wiosny do późnej jesieni. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma