Nowy numer 24/2018 Archiwum

20 lat pracy w Rosji i Kazachstanie

Wystawa o pracy redemptorystów w tuchowskim sanktuarium.

W tym roku redemptoryści Regii Świętego Gerarda obchodzą 20-lecie posługi w Rosji i Kazachstanie. Z tej okazji w Tuchowie, podczas Wielkiego Odpustu, została otwarta wystawa poświęcona temu wydarzeniu, którą można zobaczyć w muzeum sanktuaryjnym. Motywem przewodnim wystawy są słowa o. Dariusza Łysakowskiego, misjonarza Syberii, jednego z pierwszych redemptorystów, którzy rozpoczęli posługiwanie na tamtych terenach. Ojciec Dariusz  pisał listy zatytułowane „Wieści z Syberii” – ich fragmenty  stały się inspiracją do opowiedzenia w kilku obrazach o posłudze redemptorystów na tamtej ziemi.  

Pierwsza część wystawy poświęcona jest historii i teraźniejszości poszczególnych placówek. Znajdziemy tu krótki opis początków działalności, oraz informacje i fotografie o stanie aktualnym. Druga cześć to migawki z działalności apostolskiej: misyjnym duszpasterstwie  parafialnym, działalności charytatywnej, duszpasterstwie młodzieży i trosce i powołania, działalności kulturalno-oświatowej i innych zaangażowaniach współbraci.  

Wystawie towarzyszy prezentacja krótkich reportaży poświęconych martyrologii Kościoła na Wschodzie. Ciekawe historie, osobiste przeżycia, relacjonują świadkowie tych tragicznych wydarzeń. Możemy również dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o odrodzeniu Kościoła katolickiego w Rosji i Kazachstanie. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających w godzinach od 8:00 do 20:30.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma