Nowy numer 48/2020 Archiwum

20 lat pracy w Rosji i Kazachstanie

Wystawa o pracy redemptorystów w tuchowskim sanktuarium.

W tym roku redemptoryści Regii Świętego Gerarda obchodzą 20-lecie posługi w Rosji i Kazachstanie. Z tej okazji w Tuchowie, podczas Wielkiego Odpustu, została otwarta wystawa poświęcona temu wydarzeniu, którą można zobaczyć w muzeum sanktuaryjnym. Motywem przewodnim wystawy są słowa o. Dariusza Łysakowskiego, misjonarza Syberii, jednego z pierwszych redemptorystów, którzy rozpoczęli posługiwanie na tamtych terenach. Ojciec Dariusz  pisał listy zatytułowane „Wieści z Syberii” – ich fragmenty  stały się inspiracją do opowiedzenia w kilku obrazach o posłudze redemptorystów na tamtej ziemi.  

Pierwsza część wystawy poświęcona jest historii i teraźniejszości poszczególnych placówek. Znajdziemy tu krótki opis początków działalności, oraz informacje i fotografie o stanie aktualnym. Druga cześć to migawki z działalności apostolskiej: misyjnym duszpasterstwie  parafialnym, działalności charytatywnej, duszpasterstwie młodzieży i trosce i powołania, działalności kulturalno-oświatowej i innych zaangażowaniach współbraci.  

Wystawie towarzyszy prezentacja krótkich reportaży poświęconych martyrologii Kościoła na Wschodzie. Ciekawe historie, osobiste przeżycia, relacjonują świadkowie tych tragicznych wydarzeń. Możemy również dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o odrodzeniu Kościoła katolickiego w Rosji i Kazachstanie. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających w godzinach od 8:00 do 20:30.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama