Nowy numer 25/2018 Archiwum

Na spotkanie z Jezusem

Diecezja tarnowska będzie reprezentowana na Światowych Dniach Młodzieży w Rio.

Kilkanaście osób z diecezji tarnowskiej udało się do Rio na 28 Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Dołączą oni do pierwszej grupy młodych, która wraz z ks. Pawłem Górskim, dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży tarnowskiej kurri wyruszyła na „Jornada Mundial da Juventude”. Zgodnie z tradycją tych dni, najpierw przebywać będą w jednej z brazylijskich diecezji, a następnie przejadą do Rio de Janeiro. Tam wysłuchają katechez, wezmą udział w nabożeństwach i wydarzeniach kulturalnych, a na zakończenie w Eucharystii z udziałem papieża Franciszka - mówi ks. Tomasz Rąpała, jeden z organizatorów wyjazdu do Brazylii.

Drugi i najważniejszy etap ŚDM, to pobyt w Rio de Janeiro. Od 23 lipca młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w Festiwalu Młodych - programie kulturalnym, prowadzonym równolegle na 27 scenach, w różnych częściach miasta. Wezmą udział w ceremonii otwarcia ŚDM na plaży Copacabana, połączonej z Mszą św. koncelebrowaną przez arcybiskupa Rio de Janeiro, biskupów i kapłanów uczestniczących w ŚDM. W kolejnych dniach przewidziane są katechezy w grupach językowych, prowadzone przez biskupów i animowane przez grupy i wspólnoty młodzieżowe. Ponadto młodzi na ŚDM będą mieli okazję uczestniczenia w Drodze Krzyżowej z papieżem Franciszkiem, nocnym czuwaniu w Santa Cruz, z możliwością indywidualnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu w specjalnych namiotach. Zakończenie Dni nastąpi 28 lipca podczas Mszy św. koncelebrowanej przez papieża, biskupów i księży z całego świata. Wtedy też zostanie ogłoszone miejsce kolejnego ŚDM. Więcej na www.rdn.pl

Posłuchaj polskiej wersji hymnu ŚDM w Rio:

Hymn Światowych Dni Młodzieży Rio 2013 HD
sdmPolska

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma