Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nadchodzą rycerze

Rada Rycerzy Kolumba w Dębicy została uroczyście wprowadzona do diecezji tarnowskiej.

Ceremoniał poprowadził Delegat Rejonowy Zakonu Rycerzy Kolumba, Brat Tomasz Wawrzkowicz z Rzeszowa. Uroczystość odbyła się w czasie Mszy św., której przewodniczył bp Wiesław Lechowicz. Biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej nie krył radości, że powstała nowa grupa przy kościele, w której udzielać się będą mężczyźni. - W roku wiary przykład mężczyzn, którzy bezinteresownie chcą służyć innym jest najbardziej godny uznania. Szczególnie, kiedy żyjemy w czasach egoizmu - powiedział hierarcha.

Kapelanem Rycerzy Kolumba jest ks. Józef Dobosz proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Jak ważne zadanie stoi przed rycerzami zdaje sobie sprawę Stanisław Chmura Wielki Rycerz Rady. – Będziemy działać przy wszystkich parafiach w Dębicy, ale też w okolicach. Nasze zadania to miłosierdzie dla ludzi, pomoc osobom biednym czy m.in. pomoc w szukaniu pracy. Do Rycerzy Kolumba należy ponad 30. mężczyzn z Dębicy i okolic. Więcej na www.rdn.pl

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma