Nowy numer 48/2020 Archiwum

Filmowo i musicalowo

W Borzęcinie odbył się Festiwal Muzyka Lata.

Podczas Festiwalu, który odbył się w sobotę 20 lipca na obiektach sportowych w Borzęcinie - Borku wystąpiła Bydgoska Orkiestra Muzyki Filmowej. Melomani usłyszeli na żywo niezapomniane przeboje z filmów: Indiana Jones, Gladiator, Maska Zorro, Les Miserables, Piraci z Karaibów i wielu innych. Impreza rozpoczęła się o godz. 17, zaś występ gwiazdy wieczoru miał miejsce o godz. 20:30. Transmisja na żywo w radiu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

- Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Nie często słyszy się o tego typu koncertach, szczególnie w małych miejscowościach. W Borzęcinie zaprezentują się lokalne grupy muzyczne i taneczne działające na terenie naszej gminy a po nich wystąpi Bydgoska Orkiestra Muzyki Filmowej pod dyrekcją ks. Przemysława Pasternaka - mówi Piotr Kania, dyrektor ośrodka kultury, organizator festiwalu.

Koncert bydgoskich muzyków był uwieńczeniem  bogatego programu Festiwalu. Wcześniej borzęcińską scenę opanowali lokalni artyści biorący udział w „Przeglądzie twórczości lokalnych grup muzycznych i tanecznych”. Dzięki temu publiczność mogła podziwiać występ Zespołu Pieśni i Tańca „Borzęcanie”, który zaprezentował tradycyjne ludowe tańce krakowskie, lubelskie i rzeszowskie. Z repertuarem religijnym wystąpił zespół wokalno-instrumentalny Cantantes Dei, który w swoim niedawnym debiucie, podczas III Małopolskich Dni Jana Pawła II, rozgrzał brzeską publiczność brawurowo wykonując pieśni i piosenki w najbardziej egzotycznych językach świata. Bliższą każdemu słuchaczowi, bo znaną z radia muzykę zaprezentował rockowy zespół Blue Jay.

Wydarzeniem wieczoru był plenerowy koncert orkiestry symfonicznej. Towarzyszyli jej wybitni soliści: Edyta Krzemień – polska gwiazda musicalowa, Judyta Wenda, Agata Dembska-Kornaga, Magdalena Wiesztort oraz Dawid Pelowski i tenor Albert Memeti. Nie zabrakło także gwiazd muzyki rozrywkowej. - W ten niezwykły wieczór wszystko będzie możliwe, nawet wspólny występ orkiestry symfonicznej z preferującymi inne gatunki muzyczne: uczestnikiem Fabryki Gwiazd, amerykańskim wokalistą Nickiem Sincklerem czy finalistą Must Be The Music – Jakubem Szyperskim - mówi Piotr Kania.

- Często będąc w kinie możemy odsłuchać jedynie pewne fragmenty kompozycji filmowych. Będąc na koncercie poznamy je w całości. Przenieśmy się razem w ten niesamowity wieczór w świat tego, czego nie zaznajemy na co dzień. Razem stańmy się gwiazdami kina! - zachęcał ks. Przemysław Pasternak, dyrygent Bydgoskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. Festiwal zorganizowała gmina Borzęcin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama