Nowy numer 9/2021 Archiwum

Ogólnopolskie Dni Formacji KSM

Modlitwa, warsztaty i rekreacja wypełniły spotkanie młodych.

Zakończyły się Ogólnopolskie Dni Formacyjne dla Kierownictw i Zarządów Diecezjalnych KSM, czyli coroczne spotkanie młodzieży z całej Polski na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej. W spotkaniu uczestniczyli KSM-owicze z 15 diecezji. Gościem Dni Formacyjnych był m. in. ks. prał. Antoni Sołtysik, wieloletni Asystent Generalny Stowarzyszenia, który przybliżył młodzieży historię KSM w powojennej Polsce, a także trudności i prześladowania organizacji w czasach komunizmu. Zaznaczył również potrzebę pamiętania o bohaterach narodowych, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce.

Gościem spotkania był również Marcin Szczęsny, wieloletni członek najwyższych władz KSM, a obecnie członek Akcji Katolickiej i prezes spółki, który w swoim wystąpieniu podkreślał wartość Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jako środowiska kształtującego dojrzałych chrześcijan i przygotowującego młodych ludzi do prowadzenia działalności gospodarczej.

Dni Formacyjne trwające od 13 do 19 lipca 2013 r. prowadzone były przez Prezydium Krajowej Rady KSM wraz z Asystentem Generalnym Stowarzyszenia ks. Zbigniewem Kucharskim oraz wieloletnim Asystentem KSM Diecezji Kaliskiej ks. Krzysztofem Duchnowskim. Celem spotkania było m.in. przygotowanie młodzieży do pełnienia funkcji społecznych, a także wypracowanie podczas warsztatów, szkoleń, konferencji i spotkań w grupach, prowadzonych m. in. przez prof. Antoniego Spyrę – psychologa biznesu; kierunków rozwoju Stowarzyszenia na najbliższy rok. Nie zabrakło również rekreacji – codziennej porannej rozgrzewki oraz wyjść w góry i wspólnej integracji – zabaw, ognisk i śpiewów, również patriotycznych pieśni.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama