Nowy numer 49/2020 Archiwum

Tour przejechał przez Tarnów przejdź do galerii

31 lipca z Tarnowa wystartowali kolarze do IV etapu 70. Tour de Pologne. Wyścig to jedna z kilkunastu najważniejszych imprez kolarskich na świecie.

Już 30 lipca kolarze pokonywali tereny diecezji tarnowskiej podczas III etapu, który wiódł z Krakowa do Rzeszowa. Zawodnicy przejeżdżali m.in. przez Trzcianę, Leszczynę, Muchówkę, Lipnicę Murowaną, Tymową, Zakliczyn, Gromnik, Rzepiennik Strzyżewski.

Następnego dnia start wyznaczono w Tarnowie. Stąd wyruszyła kolumna IV etapu Tour de Pologne. Po honorowym starcie na tzw. starej kapłanówce koło kościoła pw. św. Józefa kolarze przejechali Aleją MB Fatimskiej i ulicami Mickiewicza, Brodzińskiego, Wałową, Brama Pilzneńska na Rynek. Dalej Katedralną i ul. Krakowską. Ostry start wyznaczono na godz. 11:05 w Łęgu Tarnowskim. Stamtąd przez Zabawę, Wał Rudę, Borzęcin, Szczurową udali się na zachód zmierzając do Katowic. Cała długość „tarnowskiego” etapu wynosi 231,5 km.

Tour przejechał przez Tarnów   Thor Hushovd, znakomity norweski sprinter jeżdżący w barwach grupy BMC. Grzegorz Brożek /GN Wyścig to olbrzymie przedsięwzięcie sportowe, marketingowe i organizacyjne. -  Potencjał promocyjny tej imprezy jest bezdyskusyjny. Jest to przedsięwzięcie o skali międzynarodowej, wręcz o światowym zasięgu, dlatego cieszymy się, że Tarnów znalazł się na szlaku tegorocznego wyścigu – mówi dyrektor Wydziału Marki Miasta Maria Zawada – Bilik

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama