Nowy numer 4/2021 Archiwum

Sądecczyzna gotowa

Czy Światowe Dni odbędą się też w naszej diecezji?

Po opadnięciu pierwszych emocji związanych z ogłoszeniem Krakowa, jako następnego miejsca Światowych Dni Młodzieży, powoli zaczyna się wir przygotowań. Wszak to ogromne przedsięwzięcie, ale jeszcze większa szansa na promocję dla naszego kraju i regionu. Na razie ruszyła strona internetowa ŚDM 2016 www. krakow2016.com.

Do kardynała Stanisława Dziwisza oraz włodarzy Krakowa wybiera się delegacja z Sądecczyzny, aby zgłosić gotowość do współorganizacji ŚDM. Jak sami podkreślają, jest u nich odpowiednie zaplecze i nie brak im chęci do podjęcia wyzwania, a szybkość ich reakcji może tylko przemawiać na ich korzyść. To właśnie w Starym Sączu znajduje się jedyny w Polsce zachowany w całości ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił Mszę świętą. Również Tarnów deklaruje swoją pomoc.

Czy dołączą do nich kolejne miasta, zobaczymy pewnie już niebawem. Tym bardziej, że rzeczywiście jest duża szansa, aby tzw. dni w diecezjach i dni misyjne poprzedzające spotkanie z papieżem odbyły się właśnie w naszej diecezji. Odległość do Krakowa jest nieduża, a autostrada, z którą nie zdążono na Euro może być przydatna na Kraków 2016.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama