GN 48/2020 Archiwum

Miasteczko już za nami

W tym roku hasłem rekolekcji pod namiotami były słowa: „Wzorze żywej wiary - módl się za nami”.

- Uczestnicy przeżyli w trakcie ośmiu dni wiele wspaniałych chwil, podczas których zbliżyli się do Boga, a także mogli poznać lepiej siebie wzajemnie. Radość i entuzjazm wszystkich sprawiałay, że atmosfera w Sanktuarium bł. Karoliny była wyjątkowa - opowiada Patrycja Ścieżka, rzecznik Miasteczka.

Pierwszego dnia młodzi ludzie, którzy przyjechali do Zabawy podzieli się na 7 grup, których nazwy pochodziły od Kościołów, do których zostały skierowane listy w Apokalipsie. Podczas spotkań uczestnicy rozważali Słowo Boże oraz przygotowywali scenki, w trakcie których przestawiali fragmenty z życia bł. Karoliny, połączone z elementami znanej książki „Mały Książe”. - Dzięki wspólnej pracy młodzi ludzie ubogacili się wzajemnie, a także pokonali bariery nieśmiałości i lęku. Spotkania te miały duże znaczenie pedagogiczne, niejednokrotnie ujawniały się wtedy nowe talenty, a inni, oglądając swoich znajomych, mogli lepiej poznać i zrozumieć omawiane tematy - dodaje Patrycja.

Miasteczko zakończyło się Mszą świętą w 115 rocznicę urodzin bł. Karoliny. Uczestnicy z naszej diecezji i kilku innych zakątków Polski wyjeżdżali z żalem, ale i nadzieją, że za rok spotkają się tu znowu. Że przyjadą do bł. Karoliny, która wzmacnia duchowo, dodaje otuchy i siły.

- Do owoców tegorocznego Miasteczka Modlitewnego zaliczyć można nową inicjatywę. Otóż każdego 10. dnia miesiąca będzie miała miejsce w sanktuarium w Zabawie modlitwa o dobrą przyjaźń, piękną miłość i odnowienie utraconych relacji. Już dziś zapraszamy wszystkich na 10 września do bł. Karoliny - zachęca Rzeczniczka Miasteczka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama