GN 48/2020 Archiwum

W szkole trzeźwości

W tym marszu przebyte kilometry są wprost proporcjonalne do zaangażowania w promocję trzeźwości.

Mszą św. w tarnowskim kościele pw. bł. Karoliny rozpoczął się X jubileuszowy Marsz Trzeźwości Tarnów – Skrzyszów. Tegorocznym hasłem były słowa „Rodzina szkołą trzeźwości. Ojciec świadek wiary i trzeźwości”.

Celem marszu, którego trasa wyniosła 6,5 km, jest ekspiacja za grzechy pijaństwa, modlitwa za osoby, które nadużywają alkoholu i promocja trzeźwości.To marsz radości, który pokazuje, że można być abstynentem, że można wyjść z nałogu. To również forma świadectwa – podkreśla ks. Zbigniew Guzy, dyrektor Wydziału Trzeźwości. W tegorocznym marszu uczestniczyły całe rodziny dzieci, młodzież i starsi.

Tego dnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany dla dzieci pt. „Wybieram trzeźwość”, wręczono też pamiątkowe statuetki osobom, które od lat pomagają w organizacji marszu. Ponadto, wszyscy uczestnicy tegorocznego marszu otrzymali pamiątkowe obrazki Matki Bożej Chorzelowskiej z modlitwą o trzeźwość w rodzinie. Marsz zakończyło nabożeństwo ekspiacyjne oraz Apel Jasnogórski. Chętni mogli wziąć udział w zabawie bezalkoholowej.

Organizatorem marszu była Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Diecezjalny Apostolat Trzeźwości i Urząd Gminy Skrzyszów.

X Marsz trzeźwości z Tarnowa do Skrzyszowa, 3 VIII 2013 r.
Gość Tarnowski

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama