Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie od nałogów oraz zniewoleń duszy i ciała rozpoczęła się w Tarnowie peregrynacja figury św. Michała.
Liczna rzesza wiernych z parafii oraz okolic witała 12 sierpnia figurę św. Michała Archanioła z groty objawień na górze Gargano. – Głęboko wierzę w opiekę Aniołów Stróżów nad całą moją rodziną. Pragnę, aby i moje dzieci wierzyły w ich obecność – mówi pan Jarosław, który na uroczystości przyjechał z dwójką swoich dzieci.
Uroczystości rozpoczęła Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie od nałogów oraz zniewoleń duszy i ciała. Eucharystii przewodniczył ks. Artur Ważny, proboszcz z Mościc, a homilię wygłosił ks. Rafał Szwajca, michalita. Poniedziałkowe uroczystości zakończył Apel Jasnogórski oraz przyjęcie przez całe rodziny Szkaplerza św. Michała Archanioła.
Homilię wygłosił ks. Rafał Szwajca, michalita
Gość Tarnowski
W Polsce figura znajduje się od 12 kwietnia. Do końca roku peregrynacji odwiedzi ona ponad 50 parafii i kaplic, a kulminacją jej wizyty będą uroczystości odpustowe 29 września w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. W Mościcach uroczystości zakończą się wieczorem, 13 sierpnia.
Figura św. Michała Archanioła z Sanktuarium na Gargano wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego, zwanego Sansovino. Przedstawia ona Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich, jakie miały tam miejsce w końcu V wieku. Jest to jedyna świątynia na świecie nie ludzką – jak się wierzy – ręką poświęcona. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów. Miejsce zasłynęło niezwykłymi łaskami, które można tam wyprosić.
Dwudniową peregrynację w Mościcach rozpoczęła Msza św.
Gość Tarnowski