Nowy numer 25/2018 Archiwum

Bądź pozdrowiona, Maryjo!

Podczas 47. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy zabrzmiały utwory maryjne wykonane przez Puellae orantes.

Dziewczęcy chór katedralny Puellae orantes wystąpił w Krynicy podczas 47. Festiwalu im. Jana Kiepury. Koncert odbył się w kościele św. Antoniego w Krynicy w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Chór, pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty, wykonał utwory o tematyce maryjnej. Partie solowe wyśpiewała Aleksandra Topor. Zespołowi i solistce towarzyszyła na harfie Elżbieta Baklarz.

Występ był przy okazji promocją najnowszej płyty chóru „Ave Maria”. – Płyta „Ave Maria” zawiera 15 najpiękniejszych utworów do łacińskiego tekstu „Pozdrowienia anielskiego”. Jest to przekrojowy repertuar od chorału gregoriańskiego poprzez renesans, romantyzm, neoromantyzm, aż po muzykę współczesną. W albumie znajdą się m.in. najsłynniejsze i najbardziej znane dzieła skomponowane przez: J.S. Bacha, Ch. Gounoda i F. Schuberta, zaaranżowane specjalnie dla chóru. Wyjątkowym akcentem są utwory skomponowane na zamówienie chóru Puellae Orantes przez polskich kompozytorów: Pawła Łukaszewskiego, Pawła Sydora, Miłosza Bembinowa, a także opracowanie utworu Michała Lorenca – wybitnego kompozytora muzyki filmowej. Starannie dobrany repertuar, a także zespół wykonawczy (chór dziewczęcy, sopran solo, kwartet smyczkowy i harfa) pozwoliły na przygotowanie płyty o ciepłym, lirycznym charakterze. Materiał dźwiękowy został nagrany na przełomie maja i czerwca 2012 r. we wnętrzach zamku w Nowym Wiśniczu. Wydawcą płyty jest „Musica Sacra Edition” – czytamy na stronie chóru.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma