Nowy numer 21/2018 Archiwum

Muzyka z gór

Wakacyjne koncerty zgromadziły tłumy ludzi. Okazało się nie po raz pierwszy, że publiczność oczekuje na przeżycia estetyczne najwyższej jakości.

- W tym roku zaproponowaliśmy porcję dobrej muzyki w wyśmienitym wykonaniu, w pięknych wnętrzach Dworku Gościnnego w Szczawnicy, gościnnie w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu oraz jak co roku w kościele w Szczawnicy – mówi Rafał Monita, dyrektor festiwalu.

6 lipca koncert inauguracyjny odbył się w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. „Romanse. Ogiński vs Mozart” zaprezentowały Katarzyna Wiwer – sopran i Elżbieta Stefańska – klawesyn. 27 lipca w sali koncertowej PSM w Nowym Targu koncertowali Aleksandra Szwejkowska-Belica – skrzypce i Michał Rot – fortepian. Znakomity koncert odbył się 3 sierpnia w kościele pw. św. Wojciecha w Szczawnicy, kiedy to Henryk Jan Botor improwizował na organach na zadane tematy muzyczne. Festiwal zakończył 16 sierpnia szczawnicki występ jednego z najlepszych chłopięcych chórów w Polsce – Pueri Cantores Sancti Nicolai z Bochni.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma