Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Podziękowania dla policjantów

Stróże prawa z Tarnowa i Ciężkowic zatrzymali czterech złodziei okradających kościoły.

Dwóch mieszkańców Nowego Sącza i dwóch z powiatu limanowskiego zostało zatrzymanych przez policjantów z Tarnowa i Ciężkowic. Mężczyznom zarzuca się kradzież miedzianych elementów z kościołów w Zakliczynie, Paleśnicy i Jurkowie oraz usiłowanie kradzieży w kościołach w Koszycach Wielkich i Siemiechowie.

Wyrazy uznania dla pracy policjantów przekazał bp Andrzej Jeż podczas spotkania w tarnowskiej kurii na ręce insp. Roberta Biernata, komendanta miejskiego policji w Tarnowie. – Chciałem podziękować za troskę o mienie kościelne. Nie chodzi tylko o obiekty współczesne, ale przede wszystkim o obiekty zabytkowe, które są dobrem kulturowym całego narodu – powiedział biskup tarnowski. – Sprawa jest rozwojowa. Sprawcy dokonywali też kradzieży i włamań do innych obiektów, kradli również paliwo. Mamy namiary na paserów, będziemy dalej nadzorować to działanie – powiedział insp. Biernat.

Więcej na www.rdn.pl

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma