Nowy numer 3/2021 Archiwum

Koncert dla studentek

Sercanki zapraszają na charytatywne wydarzenie muzyczne w krakowskiej Filharmonii.

W samym centrum Krakowa, pomiędzy Plantami a Błoniami, niedaleko Wawelu, a jeszcze bliżej krakowskiego Rynku, przy pl. im. gen. W. Sikorskiego 13, siostry sercanki już od lat 90. prowadzą bursę dla studiujących w grodzie nad Wisłą dziewcząt. Bursa ta, im. sł. B. Matki Klary Szczęsnej, pierwszej Sercanki i wraz ze św. Józefem Pelczarem współzałożycielki Zgromadzenia, daje schronienie studentkom krakowskich uczelni, pochodzących z różnych części Polski. Obecnie siostry mogą przyjąć na rok akademicki tylko ok. 70 studentek studiów dziennych, choć dziewcząt chętnych do zamieszkania w sercańskich progach jest znacznie więcej… A wszystko byłoby możliwe gdyby nie fakt, że bursa to sześciokondygnacyjny biurowiec, wybudowany w latach 60. na zabranej Zgromadzeniu działce, a po odzyskaniu zaadoptowany przez siostry na bursę, biurowiec wymagający gruntownych remontów. Koszt obliczono na ok. 4, 5 mln zł. Szukając pomocy siostry zawiązały we wrześniu 2011 roku Klub Szczodrych Serc, do którego należy już około tysiąca osób! Dzięki ich pomocy, a także wielu życzliwych ludzi, które siostry spotykają poza Klubem, udało się przeprowadzić część prac. Obecnie trwają remonty na poziomie piwnic, gdzie przygotowywana jest m.in. kuchnia, z przeznaczeniem na warsztaty kulinarne, oraz specjalne studyjne pomieszczenie służące studentkom uczelni muzycznych. W przyszłości czeka bursę wymiana instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, remont szybu windowego, stworzenie nowych pokoi, dodatkowych kuchenek na piętrach.

Próbując wyremontować bursę, sercanki postanowiły zorganizować koncert charytatywny połączony z aukcją cennych przedmiotów, podarowanych przez zgromadzenia zakonne i przez sprzyjające im osoby. Wydarzenie to, zatytułowane „Troszeczkę serca”, rozpocznie się o godz. 18 w Krakowskiej Filharmonii 21 września br. Patronat honorowy objął kardynał Stanisław Dziwisz, który jest także członkiem Komitetu Honorowego Odnowienia Bursy im. sł. B. Matki Klary Szczęsnej, i który przeznaczył do licytacji urzekającą pamiątkę po bł. Janie Pawle II oraz bogato zdobioną paterę na owoce. Krakowska Filharmonia tego wieczoru rozbrzmi ciepłym głosem Eleni, a także piosenkami z repertuaru Andrzeja Zauchy w wykonaniu znanego tarnowianom Piotra Kity!

Siostry sercanki gorąco zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu! Cegiełki uprawniające do wejścia już są w sprzedaży – w kasie Krakowskiej Filharmonii (ul. Zwierzyniecka 1), w punkcie Info Kraków (ul. św. Jana 2), a także można zamówić je po uprzednim kontakcie z Siostrami, drogą mailową (koncert@123456serc.pl) lub telefoniczną 695-303-794, 782-164-427. Warto także zajrzeć na stronę www.123456serc.pl Tu znajduje się o wiele więcej informacji dotyczących zarówno samego koncertu, jaki prowadzonej przez Siostry akcji 123456serc.pl. której sercem jest wspomniany wyżej Klub Szczodrych Serc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama