Nowy numer 49/2020 Archiwum

Strażnicy w nowym miejscu

Poświęcił je pod koniec sierpnia ks. Jan Wnęk, proboszcz par. pw. św. Antoniego.

W uroczystości wzięli udział m.in.: szefowie służb mundurowych z terenu Krynicy, komendant SM w Nowym Sączu Adam Kaufman oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Krynicy-Zdrój Małgorzata Półchłopek. Podczas uroczystości, na wniosek komendanta Piotra Szyszki, burmistrz D. Reśko wyróżnił insp. Jacka Hojniaka za wzorową pracę i zaangażowanie na rzecz utrzymania czystości i porządku w mieście oraz bezpieczeństwa mieszkańców.

- Nowa siedziba SM to przede wszystkim lepsza dostępność strażników dla mieszkańców Gminy Krynica oraz gości. Dotychczasowe lokum znajdowało się w budynku mieszkalnym, na drugim piętrze, co często rodziło trudności dla osób szukających pomocy u strażników w załatwieniu ich problemów. Wiele osób, szczególnie osób starszych, które często bezpośrednio chcą załatwić swoje sprawy, uskarżało się na niezbyt dobry dostęp do Komendy z uwagi na trudności w odnalezieniu siedziby, jak też koniecznością pokonania wielu schodów. Obecnie Komenda znajduje się w budynku Urzędu Miejskiego, na niskim parterze, wejście bezpośrednio od parkingu przy Urzędzie. – mówi Piotr Szyszka, komendant Straży Miejskiej w Krynicy-Zdrój.

Na decyzji przeniesienia siedziby zaważyły także inne względy, w tym finansowe oraz prawne, dotyczące wymogów bezpieczeństwa stanowiska pozyskiwania danych osobowych z bazy Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama