Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nowa płyta

Pueri cantores tarnovienses promują muzykę dawną, liturgiczną i sakralną.

Pueri cantores tarnovienses wydali kolejną, szóstą już płytę, przygotowaną z okazji srebrnego jubileuszu kapłaństwa bp. Andrzeja Jeża. – Specjalnym upominkiem dla księdza biskupa będzie ostatni utwór na płycie „Magnificat”, wykonany z towarzyszeniem organów – mówi ks. dr Grzegorz Piekarz, kierownik chóru i dyrygent.

Drugim motywem powstania płyty jest utrwalenie dorobku muzycznego, który chór wykonuje podczas liturgii w tarnowskiej katedrze oraz w innych świątyniach. – Płyta była nagrywana w Błoniu. Zawiera utwory acapella. Są to przykłady muzyki dawnej, więc chorału gregoriańskiego oraz renesansu i baroku – dodaje ks. Piekarz.

Z okazji wydania płyty odbędą się koncerty promocyjne: w tarnowskiej katedrze 29 września o 17.30, w bazylice w Bochni 13 października o 19.00 i w bazylice w Nowym Sączu 20 października o 18.00.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma