Nowy numer 49/2020 Archiwum

Błogosławieństwo Franciszka

Papież łączy się z tarnowskimi diecezjanami z okazji rozpoczęcia peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego.

Sekretariat Stanu, w związku z rozpoczęciem w diecezji tarnowskiej peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II, przekazał na ręce bp. Andrzeja Jeża błogosławieństwo papieża Franciszka.

Poniżej publikujemy treść listu:

Ekscelencjo,

Czcigodny Księże Biskupie,

Jego Świątobliwość Franciszek, powiadomiony o rozpoczynającej się w Diecezji Tarnowskiej w dniu 14 września br., peregrynacji obrazu Jezusa Miło­siernego oraz relikwii świętej Faustyny i błogosławionego Jana Pawła II, serdecznie pozdrawia Uczestników tego szczególnego wydarzenia i zapewnia wszystkich o du­chowej i modlitewnej łączności.

W homilii wygłoszonej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Bazylice św. Jana na Lateranie, Ojciec Święty powiedział: «W moim osobistym życiu wiele razy widziałem miłosierne oblicze Boga, Jego cierpliwość. Widziałem również w wielu ludziach odwagę, by wejść w rany Jezusa, mówiąc: Panie, oto jestem, przyjmij moje ubóstwo, ukryj w Twoich ranach mój grzech, obmyj go swoją krwią. Zawsze widziałem, że Bóg to uczynił, przyjął, pocieszył, obmył, umiłował. Bracia i siostry, pozwólmy, by nas otoczyło Boże miłosierdzie: zaufajmy Jego cierpliwości, która zawsze daje nam czas; miejmy odwagę, aby wrócić do Jego domu, by zamieszkać w ranach Jego miłości, pozwalając, by nas miłował, spotykajmy Jego miłosierdzie w sakramentach. Poczujemy Jego czułość ( ... ), Jego uścisk, i my także będziemy bardziej zdolni do miłosierdzia, cierpliwości, przebaczenia i miłości» (Lateran, 7 kwietnia 2013 r.).

Nawiązując do tych osobistych przeżyć, Jego Świątobliwość zachęca Uczestników peregrynacji do trwania przy Chrystusie i zawierzenia Mu całego swego życia. Przypomina wezwanie błogosławionego Jana Pawła II, który zawierzając świat Bożemu Miłosierdziu pragnął: «by orędzie o miłosiernej miłości Boga, które zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją. [...] Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!» (Łagiewniki, 17.08.2002 r.).

W kontekście tych słów Ojciec Święty życzy, by nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego było dla całej diecezji czasem szczególnej łaski: pomnożyło wiarę, obudziło w wielu sercach nadzieję i radość, zrodziło odwagę, by nieść innym, zwłaszcza zagubionym życiowo braciom ogień miłosierdzia. Niech ten czas będzie dla wszystkich okazją do osobistej refleksji oraz zachętą do rachunku sumienia rodzin, parafii i lokalnych społeczności. Niech promienie wychodzące z Miłosiernego Serca Jezusa oświecą drogę każdego człowieka. To proste wezwanie, jakie podpowiedziała nam Opatrzność za pośrednictwem św. Faustyny: «Jezu ufam Tobie», wielu przyniosło otuchę. Niech ten krótki akt zawierzenia Jezusowi stanie się osobistą, często powtarzaną w ciągu dnia modlitwą każdego, niech rozprasza ciemności grzechu i sprawi, aby światło miłosierdzia przeniknęło życia każdego człowieka.

Księdzu Biskupowi, Biskupom Pomocniczym oraz całemu Kościołowi Tarnowskiemu, na czas nawiedzenia - czas szczególnej łaski, Jego Świątobliwość z serca udziela swego Apostolskiego Błogosławieństwa.

W Chrystusie

Arcybiskup Angelo Beeciu

Substytut Sekretariatu Stanu

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama