Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Przed obrazem

Przy ołtarzu papieskim gromadzą się pielgrzymi.

Przy ołtarzu papieskim gromadzą się pielgrzymi z całej diecezji, którzy przybywają na uroczystość rozpoczęcia peregrynacji obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. - Przychodzimy z Pisarzowej, żeby powitać obraz Pana Jezusa i apostołów Jego miłosierdzia - mówią pątnicy.

Obraz przyjedzie przed godz. 15, następnie rozpocznie się uroczysta Msza św. z udziałem biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich. W imieniu wszystkich diecezjan obraz powita bp. Andrzej Jeż, ordynariusz tarnowski.

Rozpoczynająca się peregrynacja potrwa do czerwca 2015 roku. W tym czasie obraz i relikwie odwiedzą 446 parafii, domy zakonne i szpitale. - Mamy nadzieję, że peregrynacja zaowocuje odnowieniem naszego przywiązania do Chrystusa, odkrycia na nowo sakramentu pokuty oraz obowiązku miłosierdzia względem potrzebujących - mówi bp Andrzej Jeż.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma