Nowy numer 33/2018 Archiwum

Najlepszy proboszcz, najlepsza parafia

Wiadomo, którego księdza i którą wspólnotę wybrali w plebiscycie Małopolanie.

Czytelnicy „Dziennika Polskiego” wybrali Proboszcza i Wikariusza Roku, a także najlepszą parafię w Małopolsce.

Najlepszym proboszczem okazał się ks. dr Tadeusz Piwowarski, przewodzący wspólnocie parafialnej w Jurkowie k. Dobrej, zaś wikariuszem roku został ks. Mirosław Kozina z parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie.

Warto dodać, że drugie miejsce w klasyfikacji proboszczów zajął ks. Józef Drabik, proboszcz parafii św. Jakuba i NMP Matki Kościoła w Brzesku. Ta wspólnota, również głosami czytelników „Dziennika Polskiego”, została uznana za najlepszą w Małopolsce.

Czytelnicy - jak podaje "Dziennik Polski" - wyróżnili ks. Piwowarskiego m.in. za charyzmę w głoszeniu kazań, aktywność duszpasterską i sportową oraz sprawne administrowanie parafią.

 

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma