Nowy numer 24/2018 Archiwum

U Limanowskiej Pani

Zakończył się odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej.

W sanktuarium w Limanowej zakończył się wielki tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. W ostatni dzień odpustu, 22 września, Mszy św. przewodniczył abp Józef Kowalczyk. Eucharystię koncelebrowali bp Andrzej Jeż oraz kapłani z całej diecezji. - Potrzeba, by pojęcie realizowania sprawiedliwości społecznej zaistniało w praktyce. Nie możemy lękać się wytykać błędów, że nieuczciwe bogacenie się na biedzie czy krzywdzie innego jest dla nas grzechem, a dla tych, którzy nie wierzą, jest nieludzkim i niegodnym sposobem bycia – mówił w homilii prymas.

Abp Kowalczyk zachęcał, by iść przez życie drogą wiary, którą szli nasi przodkowie. – Ten dar mamy przekazać następnym pokoleniom – podkreślał kaznodzieja. Podczas Mszy św. wierni dziękowali za plony przynosząc ze sobą wieńce żniwne. Po południu w limanowskiej bazylice modlili się Romowie w ramach XXVIII Międzynarodowej Pielgrzymki Romów.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma