GN 48/2020 Archiwum

Sobolów mistrzem Polski

We wrześniu drużyna LUKS "Sobolik" Sobolów w Gdyni wygrała Wielki Finał Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" przeznaczony dla piłkarskich talentów, które nie ukończyły jeszcze 10. roku życia.

- W kategorii dziewcząt Małopolskę reprezentowała drużyna piłkarska z Sobolowa, w składzie której grało dodatkowo 5 zawodniczek z innych małopolskich klubów – informuje Mirosław Drożdż z Urzędu Gminy w Łapanowie. Dziewczęta rozgromiły wszystkie swoje grupowe przeciwniczki: lubuskie 4:1, wielkopolskie 6:0, podlaskie 6:2 i pomorskie 6:2. W półfinale okazały się lepsze od warmińsko-mazurskiego, zwyciężając po zaciętym meczu 2:1, a w finale pokonały drużynę z lubelskiego 2:0.

Reprezentacja Małopolski grała w składzie: Andżelika Badyla, Małgorzata Cieśla, Alina Czerniawska (najlepsza bramkarka turnieju), Karolina Gec, Magdalena Kapusta, Anna Kowalczyk, Amelia Kowalska, Martyna Kukla, Maja Nowak, Małgorzata Przybyłko i Natalia Wróbel (król strzelców turnieju). Trenerami mistrzowskiej drużyny są ks. Stanisław Jachym oraz Piotr Bukowiec.

Zwycięska drużyna w nagrodę pojedzie obejrzeć na Wembley mecz Anglia-Polska. 

Sobolów mistrzem Polski   archiwum Klubu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama